| lovegame a întrebat:

Buna TPU.Sunt o fata f. talentata la muzica.Am fost remarcata de multi profesori, am fost la concursuri, am obtinut premii. Dupa cum ati observat si voi, in muzica romaneasca sunt multe "personaje" care nu au ce cauta pe scena si care, atunci cand canta live (mai rar, intr-adevar) iti vine sa opresti tv-ul.Sunt multe pitipoance care au aparut peste noapte si cica ele sunt "mari vedete"(nu dau nume). Tot ce stiu unele din aceste domnisoare sa faca este sa pozeze cat mai dezbracate (chiar de tot daca se poate), sa vina la concerte cat mai sumar imbracate si sa faca playback.Sa nu mai vorbim de infatisare atunci cand nu sunt machiate... Daca aceste tinere apar la tv, au concerte, de ce nu au ocazia si tinerii cu adevarat talentati sa faca asta?

Referitor la mine : sunt talentata, destul de draguta si naturala (zic eu), locuiesc intr-un oras mare de unde au plecat multi artisti, am parinti care ma sustin in tot ceea ce fac si o stare materiala destul de buna. Daca acele pitipoance au ocazia sa apara pe scena, eu de ce nu as avea? Am hotarat impreuna cu parintii mei ca, dupa ce imi voi termina liceul, ma voi muta in Bucuresti si voi continua studiile acolo. Poate asa voi avea mai multe sanse...

Imi place muzica gen Play & Win - Inna (aici ma refer la genul muzical, nu la artisti). Nu pot spune decat ca, am stat de vorba cu baietii de la Play & Win si fata in fata (dupa un concert) si pe messenger si sunt foarte de treaba. Mi-ar face placere ca intr-o zi sa pot colabora cu ei (mai e mult de lucru pana acolo). Despre Inna nu comentez.

De fapt, intrebarea mea este : ce ar trebui sa fac pentru. a avea ocazia, in timp, sa devin si eu cineva in muzica romaneasca? Imi place sa cant, sa ma auda lumea (pentru. ca ar avea ce auzi).

Daca se mai regaseste cineva in ceea ce am scris eu si are aceeasi dorinta ca si mine, imi puteti lasa id-ul vostru aici sau prin mesaj.Va multumesc celor care ati citit ceea ce am scris si celor care imi veti raspunde. :*

3 răspunsuri:
| dublud a răspuns:

Ai putea sa iti faci un chanell pe youtube si sa iti postezi videoclipuri cum canti. Mi.ar face mare placere sa te aud si cred ca ai avea mai multe sanse chit ca multi artisti au pornit de pe youtube.
Si eu sunt de acord cu vedetele noastre.straight face Sunt niste pitzipoance proiectate sa reziste sa reziste sa reziste...ma refer la corp fund si sani ca doar asta ii intereseaza pe oameni mai nou nu? nu trebuie sa aiba voce.oh go on. Sa se duc anaibi dupa mine.
Nu pot decat sa iti urez cel mai mare succes din lume si sa te rog sa ma lasi sa fiu cel mai mare fan al tau, dupa parinti desigur.happy
apropo cati ani ai?

| paupaulapaulina a răspuns:

A-i putea sa-ti postezi cateva din piese pe You tube, pentru ca de acolo ai putea fi cunoscuta happy
Cat despre vedete sunt de acord cu tine happy
Daca te rog frumos ai putea sa-mi dai add la id-ul paulaianos@yahoo.com.
A-si dori sa te intreb ceva personal big grin

| gr3atlif3 a răspuns:

Hai mars faphbbbbt