| Deeutza66 a întrebat:

Vreau si eu sa-mi cumpar o chitara pentru incepatori... Care este mai buna pentru incepatori dintre Flame CAG 100 si Fender Squier Sa 105? Pentru cei ce canta la chitara... Ce v-a motivat sa faceti asta? Pupici + Funda :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ți o electroacustică Ibanez V70CE sau ceva de genul ăsta.

Cânt la chitară de 10 ani. :) Am început prin clasa a IX-a și mi-a plăcut. Prima chitară a fost una veche, apoi am cumpărat tot una veche Reghin ceva mai bună. :) Apoi am schimbat-o cu una Hora Reghin nouă tot acustică.

De când am luat Ibanez-ul electroacustic nu l-am mai dat. Sună super, poți să înregistrezi - și se aude foarte clar.

Ceva mai recent am primit o chitară electrică și apoi una bass. Așa că am camera plină. :D Mai am și un ukulele. :))

Frate-meu cântă la pian, orgă, melodică. Facem trupă. :)

Uite un demo cu Ibanez-ul V70CE-BK: http://youtu.be/Qsexa7ilWQI

Și unul cu chitara electrică: http://youtu.be/8DdQuuVNT0I

M-a motivat tocmai plăcerea de a cânta. E fain când poți să duci un proiect până la capăt: și fiecare piesă învățată e unul. :)