| Alle15 a întrebat:

Vreau si eu sa stiu cum era cantecul popular "Eu sunt deal si badeai sesu"? Ca il cantam la cor si nu gasesc pe net versurile.Cine imi da si mie un link sau un site unde-l gasesc,,, dar sa fie in versuri nu audio.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| morena a răspuns:

Io-s in deal si badeai-n sesu lalalalalala/Si mi-l cunosc dupa mersu la.lalalala? si mi-l cunosc dupa mersu laalalalalala
Ca mere gandesti ca scrie lalalalalala
Ca taruza pe hartie laalalalalala

Si i mersu leganatu, laalalalalala, bis
Cu dragoste amestecatulalalalalala>bis
Cred ca asta e tot dupa cate-mi mai amintesc si eulaughingNu stiu daca-l gaseti undeva, dar cred ca ti l-am amintit, cat de cat!
funda?happy

2 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=UNnnMbio9GM

Cauta ca mai gasesti si alte variante pe aceasta pagina.

| yourfriend111 a răspuns:

Fetele de la capalnawinking