| liongirl a întrebat:

Bună tuturor!happy
Un top 10 al celor mai frumoase melodii rock pe care le-aţi auzit.Al meu este:
1. Linkin Park - The catalyst.
2. Skillet - Whispers in the dark.
3. Evanescence - Hello.
4. Skillet - Comatose.
5. Evanescence - My immortal.
6. Linkin Park - Given up.
7. Cargo - Daca ploaia s-ar opri.
8. Utopia - Regele.
9. Paramore - The only exception.
10. The Prodigy - Vodoo People.
Sunt mai mult adepta stilului progresiv, dar pot "accepta" mai multe stiluri ale rock-ului.Asta daca-mi plac.laughingApropo, as dori sa raspunda NUMAI iubitorii de muzica rock sau numai cei interesati POZITIV de aceasta intrebare; pentru ca daca nu, o s-o incurcati.laughing
Astept pareri!happy
Bye!kiss

Răspuns Câştigător
| friday a răspuns:

1.Linkin Park-Blackout
2.Bfmv-Waking the demon.
3. Within Temptation-Somewhere
4.Green Day-Wake me up when september ends.
5.Paramore-Another day
6. Evanescence-Bring me to life
7. We are fallen-Burry me alive
8.Muse-Desires.
9.HIM-Vampire Heart
10.Papa Roach-Scars.

si mai suunt :-s.

27 răspunsuri:
| WestSid3 a răspuns:

Cum zice Otcorel.
Dar la momentul acesta imi plac mult:
1. Linkin Park - Leave out all the rest
2. Linkin Park - In the end
3. Scorpions - Your last song
4. Scorpions - Wind of change
5. Cargo - Daca ploaia s-ar opri
6. Cargo - Ca o stea
7. Nightwish - Ever dream
8. Nightwish - Amaranth
9. HIM - The funeral of hearts
10. Compact - Fata din vis
Ma bucur ca ai pus si tu un top al tau, caci am gasit niste melodii care sunt pe gustul meu happy

| Phoenixhot a răspuns (pentru WestSid3):

Scuze ca nu prea are legătură cu întrebarea care contează cel mai mult în acest topic dar îmi poți spune te rog ce înțelegi tu în melodia: Nightwish - Amaranth?

| WestSid3 a răspuns:

Otcornel*, scuzati greseala!

| WestSid3 a răspuns:

@liongirl: E un rock cam dur happy
Mie imi place metalul, alternativ rock si subgenurile de rock mai "slabut", gen Scorpions, Europe, Nightwish, Tarja, Linkin Park sau altele big grin

| Derye a răspuns:

Liongirl: Poate asculti tu rock... dar ai minte de manelista, no offence.
Poti observa o alta formulare a sintagmei: "am valoare si dusmani" in textele tale.

Ca sa nu fiu off:

1) Mayhem - Frozen moon (dead on vocals)
2) Canibal Corpse - Make them suffer
3) Amon Amarth - Pursuite of Vikings
4) Morbit - Winds of funeral

Mostly extreme metal, my tastes are weird, i kno.

5) Evanescence - call me when you're sober
6) 100 foot krutch - phenomenon

Yah, mai slab thinking

7) Isles and Glaciers - cemetery weather
8) Akissforjersey - you carried me while we burried you
9) Eye's set to kill - Darling
10) Bless the fall - Baby here's that song you wanted

Mostly post-hardcore.

^_^

| DEBrown a răspuns:

Top de muzica rock eu as zice altul, rockul vechi, desi nu stiu daca iti place tietongue

1.Phoenix - Andrii Popa

2.Phoenix - In umbra marelui urs

3.Phoenix - Zori de zi

4.Phoenix - Nebunul cu ochii inchisi

5.Phoenix - Mugur de fluier

6.Phoenix - Vremuri

7.Pasarea Colibiri - Pisica Neagra

8.Pasarea Colibri - Vinovatii fara vina

9.Pasarea Colibri - Toti suntem putin luati

10.Pasarea Colibri - Sfarsitul nu-i aici

| liongirl explică:

@LovePinkLife10:
Fetito, ce pot sa-ti spun? Chiar ma simt bine in pielea mea, sunt frumoasa, desteapta si uite ca din nefericire pentru tine ascult acest gen de muzica.Sincera sa fiu, chiar nu-mi pasa ce cred alte persoane despre rock.Eu ca si multi altii ador acest gen de muzica mai "ciudat" asa cum unii adora manelele sau alt fel de genuri. E problema ta si parerea ta, dar stii si tu ca aceasta parere te va face sa regreti foarte mult.De ce? Pentru ca rock-ul este un gen de muzica extrem de popular, asa ca o sa ai de pierdut in multe feluri.Si chestia cu Satana, las-o moale ca eu inca sunt crestin-ortodoxa si ma rog la Dumnezeu.Deci,nu are nicio legatura.oh go on
Bye!kiss

| liongirl explică:

@LovePinkLife10:Esti varza.Stii de ce? Pentru ca ai aceeasi parere pe care am auzit-o de atatea ori. Daca tu crezi ca rock inseamna numai Satana, negru, Emo kids, sange si alte minuni, mai bine stai in banca ta si nu te mai baga in seama.Nu ne mai onora cu prezenta ta importanta la acest fel de intrebari.Nu-ti place, jet de pe intrebare si fiecare cu viata lui.happy
Ok? Hai ca acum n-am timp de morala pentru pustani.Am de scris o gramada si trebuie sa-nvat la fizica ca daca nu iar ma face aia fenomen paranormal.rolling on the floor
Bye!happy

| liongirl explică:

@LovePinkLife10:
Imi place menta, desi nu sunt facuta din menta...deci dementa esti tu.laughing
Crezi ca esti prima care ma da dracu?rolling on the floorDa cati nu m-au dat si acolo au ajuns...laughing
Aaa, deci n-am voie sa spun adevarul? Faptul ca da, sunt o fata frumoasa?laughingNu e nevoie sa-mi pun negru pe, sub si in ochi ca sa arat bine, nu e nevoie sa-mi dau cu "asfalt" pe fata ca sa arat bine, nu e nevoie sa-mi aranjez parul ca sa arat bine...deci,in orice caz, sunt o raritate printre fete, asa ca iti propun sa-ti inchizi gura aia mare ca vad ca ma iubesti prea mult si asta ma irita, nu-mi plac oamenii lingusitori, care ar face orice sa fie in preajma mea.happylaughing
Da` du-te tu si impusca-te! Eu am o viata de trait, o duc bine, am prieteni la care tu nici n-ai putea sa visezi, ma iubesc pe mine insumi, de-aia nu obisnuiesc sa jignesc sau sa-mi bat joc, pentru ca decad din locul prea inalt la care sunt.Bineinteles ca vor fi intotdeauna exceptii, dar cred ca ar fi cazul sa vii putin cu picioarele pe Terra.Nu-ti cer sa iubesti muzica pe care eu ca si multi altii o iubesc, pur si simplu iti cer (acum SERIOS) ca sa ai putin bun simt si sa nu intri pe intrebarile la care nu-ti face placere sa raspunzi.Crezi ca daca intri si-mi spui ca sunt satanista & Co. ma faci sa-mi tai venele sau sa devin emo?rolling on the floorTe inseli amarnic...ai grija de tine si parerile pe care le ai, tine-le pentru tine. Te rog frumos!happy
Nu trebuie sa-ti reamintesc faptul cabig grinACA O SINGURA DATA MAI INTRI PE ACEASTA INTREBARE SI FACI MISTO, O SA AJUNGI UTILIZATOR AVERTIZAT SI RAPORTAT!happy

| liongirl explică:

@SandyBelle:Uite alte melodii care sigur o sa-ti placa:
Drowning Pool:Let the bodies(hit the floor), This life(o adorlaughing), Step up, The game.
Ascultare placuta!kiss

| liongirl explică:

@SandyBelle:
Nici nu mi-am dat seama ca rock-ul pe care il ascult e asa de hard.rolling on the floor
Lasa ca mai gasesc eu melodii care o sa-ti placa.laughing
Bye!kiss

| qLoveSmileღ a răspuns:

Vorba lui LovePinkLife10. ea are dreptate, nu ca satanista de Liongirl laughing

app'. stupide rasp liongirlwinking dementoo happy

| ThrustMe a răspuns:

1.http://www.youtube.com/watch?v=uY3LAFJbKyY
Metallica - Enter Sandman

| andreeada a răspuns:

Buna! Hmmm buna intrebare...Paitongueapa Roach- Lifeline, Rammstein- Mutter, Rammstein-Stirb nicht vor mir, System of a down -Lonely day, Green Day-Wake me up when september ends, Green Day -American idiot, Papa Roach-Scars, Metallica-Nothing else matters, Papa Roach- Kick in the teeth, Papa Roach -Between angels and insects.ROCK ON\M/!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uoooooo...rock! time out cel mai URAT lucru d p pamant laughing
Persoanele care asculta rock = complexati de viata

PIEI SATANA rolling on the floor rolling on the floor

| kitty00 a răspuns (pentru anonim_4396):

Huooooooooooooooo,analfabeţi... Persoanele care sunt analfabete= Proşti pe viaţa... "PIEI SATANĂĂĂĂĂ".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Topul asta nu o sa mai fie valabil peste 1 anwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://muzicanoua.me/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Liongirl,
Adevarat fiecare cu parerea lui dar trupele astea de rock sunt niste satanisti. nu ai auzit ca nu mai stiu ce membru dintr'o trupa rock in timp ce avea concert a luat un porumbel si i'a mancat capul de fata cu toata lumea? si cand ii vezi ca dau din cap ca nebunii. DOAMNE FERESTErolling on the floor
Si inca ceva, nu ma va face sa regret.de ce? am tot asa o gasca de fete in clasa cu rocku si se imbraca numai in negru, poarta tot felul de cruci ( semn de la satana ) si toata scoala le vede ca niste sataniste si distruse, nu as vrea sa ajung si eu asa rolling on the floor

Hai ca deja am scris cam mult happy degeaba rolling on the floor
Paaa. oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai asta LionGirl,

pe mine nu ma ameninta nimeniwinking ai inteles? asa ca pot sa zic cate misto'uri vreau pe pagina asta. Putin imi pasa de contul asta, dar macar raman cu demnitatea.
si tu nu intelegi ca daca am incercat sa vorbesc frumos cu tine si tu m'ai luat cu jet, atunci iti platesc cu aceeasi moneda.Nu'mi place ca eu sa incerc sa vorbesc omeneste si altii ma iau cu jet
Si nu ma innebuni pe mine cu "frumusetea"ta.oh go on Inca nu ai vazut o poza cu mine!winking Si stai tu linistita ca nici eu nu ma machez ca sa arat bine.winking
Si nu te mai lauda atat: cica "sa decad la locul prea inalt in care sunt" rolling on the floor esti cam mandrahappy
Si gata am incetat cearta, daca mai dai un raspuns cu cuvinte urate sau lipsite de educatie, atunci vei vedea ce pot scrie si eu.Ramane fiecare cu muzica cu emo'u lui ( laughing ) si asta e. Fiecare are o viata.
Byeeeeeeeeeee! time out
( Si app pot sa te raportez si eu, nu numai tu. asa ca sad laughing )
Si acum.
Gta.time out

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 skillet - Whispers in the dark
2skillet-comatose
3skillet- monster
4skillet-hero
5skillet-rest
6skillet-rebirthing
6skillet-awake and alive
Sa sti ca eu sunt fana doar a trupei skillet. A si rockul e beton.Sunt de acord cu tine.

| MaBrein a răspuns:

Iti dau 2 1si 2 si eu sunt innebunit e hard rock hahaha sunt http://www.youtube.com/watch?v=scZDa6lG-Rs si asking alexandria death of me obsedat de rock help

| stefan_8806 a răspuns:

laughing

iubesc la nebunie cand copiii frustrati si speriati de "roackeri" se manifesta cu ardoare. parerea mea personala e ca nici unul nu e depasit de 20 de ani. ceea ce ei nu stiu este ca rockul este pentru cei cu mintea la cap, cei care de asemenea stiu ca rockul e impartit pe subdomenii. am avut un copil frustrat in genul asta ca vecin, si am fost intr-o zi la el acasa, la calculatorul lui si am umblat pe youtube. am pus linkin parca - crawling pe vremea cand inca o dadea la tv si tampita (e o tipa) urla din baie: ce melodie e ca imi place foarte mult! de atunci umbla cu godsmack, apocalytica, metallica, evanescence, HIM, papa roach samd. laughing

| raZor_8866 a răspuns:

Toate melodiilie sunt tari

| Terry_8692 a răspuns:

Ca formatii de rock as recomanda linkin parca, bullet for my valentine, 3 Doors Down cam am astea mi-au placut in rest rap pana

BUBUIE TERRA si Murim topiti in lava
rolling on the floor))))))))))))))
doamne zice lumea ca am inebunitrolling on the floor)

| Terry_8692 a răspuns:

3 Doors Down - Here Without You
ascultati si injurati-ma dupa daca nu va place

| alexX143Manson a răspuns:

Avem un cocalar printre noi laughing cel cu raspuns anonim cica cel mai urat gen de muzica e cel mai frumoswinking decat manelewinking asa ca rockul invingewinking cine ramane in istorie rockul sau manelele?winking