| nuamnuvreau a întrebat:

Voi ce parere aveti despre Stefan Hrusca, Tamara Buciuceanu Botez, Jean Constantin sau alti cantareti/actori romani? Ii preferati pe ei sau pe cei din alte tari(Rihanna, Shakira, etc.)?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii prefer pe cei din strainatate, dar si artistii nostri sunt foarte buni. Sa nu uitam ca pe vremea lui Ceausescu parintii nostri nu aveau alta sursa de divertisment decat "portia romaneasca" si erau bucurosi ca o primeau si pe aceea. Acum noi avem de ales si ne-am dezvoltat alte gusturi. Mai degraba majoritatea respingem din start ideea de a mai asculta muzica veche, in ideea ca e demodata. Eu i-am dat o sansa acum vreo doi ani si am descoperit ca nu-i chiar asa rea.

6 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Nugasesc cuvinte la adresa acestor personaje care au reusit sa ne faca viata extraordinar de frumoasa. EI SUNT TITANII SCENEI ROMANESTI.

| Klara a răspuns:

rolling on the floor Ai pus o intrebare care iti face cinste.rolling on the floor
Cum dr. poti sa o compari pe Tamara Buciuceanu cu Rihannarolling on the floor sau pe Stefan Hrusca cu Shakira?laughing Hrusca nu da din solduri pe scena straight face

| biank98 a răspuns:

Shakira e cantareata mea preferata, iar despre ceilalti, sunt actori/cantareti renumiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt batrani si nu mai au mult, de ce i-am prefera pe ei?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...incredibil, m-ati lasat masca cu raspunsurile voastre de-a dreptul stelare! efectiv nu mai pot spune nimic.incredibil! vai de mama noastra...

| Ruxy a răspuns:

Cu siguranta persoanele care au trait inainte de '89, ii prefera pe "ai nostri", iar cei de dupa '89 pe cei din alte tari. Pot exista si exceptii, bineinteles.
Eu, spre exemplu, ascult Hrusca doar de sarbatori, are niste colinde frumoase...si pe ceilalti 2 ii mai vad in cate o emisiune sau secvente din filmuletele in care au jucat. In rest...nu pot spune ca ma dau in vand dupa Shakira sau Rihanna...Fiecare cu gusturile lor si cu artistii care i-au facut copilaria frumoasa. Doar nu te astepti ca mama sa fie fan Rihanna...hee hee