| madalicious a întrebat:

Vreau sa bag niste poze pe un CD, dar habar nu am cum. sad Ma puteti ajuta? Stiu ca imi trebuie Nero, dar nu stiu care nero 6 sau 7 si nu stiu nici cum procedez pentru a le baga pe CD.

Cine ma ajuta pas cu pas, si merge sa vad pozele, ia funda.

Multumesc anticipat. happy

Răspuns Câştigător
| Sinedd a răspuns:

Nu-ti recomand Nero, mie imi face figuri si nu vreau sa ai probleme.
Descarca programul CDBurnerXP de aici:
http://cdburnerxp.se/download.php
Este foarte usor de folosit. Tot ce ai de facut este sa selectezi Data Disc dupa ce ai deschis programul, apoi adaugi fisierele pe care vrei tu in chenarul unde scrie in engleza si dai burn.

2 răspunsuri:
| Parmalat a răspuns:

Uof, e putin complicat de explicat, dar incerc:
- eu am Nero 6
- dai click pe Start - Programs - Nero - "Nero Burning ROM"
- la fereastra care apare, in stanga lasi selectata optiunea CD-ROM (ISO), in dreapta bifezi Start Multisession Disk
- dai click pe New
- in noua fereastra folosesti File Browser ca sa gasesti pozele pe care vrei sa le pui
- iei pozele cu mausul, le duci in stanga si le dai drumul sub MY_DISK
- mai departe pe bara de butoane de sus, chiar pe mijloc e un buton care arata un CD si un chibrit aprins; daca tii putin mausul deasupra lui apare mesaj explicativ "Burns current compilation"
- dai click pe el si bagi CD in unitate happy
- din noua fereastra care apare, de la Action bifezi "Write" si dai click pe butonul din dreapta sus pe care scrie "Burn"
Sper sa reusesti, bafta oricum! :-s

| KiDdUtZa a răspuns:

Pai ia nero 6 si pune DVD in calc apoi porneste nero si dai la burn apoi dai add si adaugi pozele si dai din nou burn si astepti apoi dai ok si gatahappyfunda?happy