| Rebeca2003 a întrebat:

Vreau sa ma fac o cantareata recunoscuta,dar nu stiu cum! Am putina voce, dar nu pot sa ma duc la un studio sa nregistrez vreo melodie pentru ca o sa coste multi bani si la studio nu te primeste asa oricum.Acolo trebuie sa ai pe cineva cunoscut.Ma puteti ajuta? Stiu sa cant la pian dupa ureche si cat de cat dupa note si mai cant putin si la chitara.Imi puteti da un sfat? P.S Am 10 ani.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Incepe sa faci lectii de canto si de instrument (macar unul) cu profesori adevarat. Mergi macar de doua ori pe saptamana la fiecare dintre ele si apoi fa exercitiile pe care ti le spun profesorii. Muncind mult, vei ajunge sa poti canta peste vreo 10 ani si abia atunci te vei gandi la studiouri si altele. Nu se canta dupa ureche, ci numai dupa note si urmand anumite tehnici.

| printesa00 a răspuns:

Si eu am 10 ani draga Rebeca si as vrea sa ma fac cantareata renumita, dar la microfon.TRebuie sa astepti pana te vei face mare.Pwp.

| Rebeca2003 explică (pentru printesa00):

Mersi oricum!

| printesa00 a răspuns (pentru Rebeca2003):

Cuplacere,poti sa te duci acum la lectii de pian uite adresa de e-mail la o femeie care te poate invata sa devii mai mare:dianabratan@lectiipian.ro.Trimite-i un e-mail.Sau suna la numarul ei de telefon:0724868738.Pentru voce poti sa te duci la lectii de canto:0735641594