| anonim_4396 a întrebat:

Cand si unde sau nascut: madonna si lady gaga?

7 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

MADONNA Louise Veronica Ciccone s-a nascut pe data de 16 August 1958 in Rochester, Statul Michigan, SUA
Stefani Joanne Angelina Germanotta s-a nascut pe 28 martie 1986, New York, Statele Unite ale Americii

| IuliaAle a răspuns:

Stefani Joanne Angelina Germanotta, cunoscuta sub numele de Lady Gaga, s-a nascut in Italia la 28 martie 1986. Madonna este nascuta in 1958, pe 16 august. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lady Gaga pe data de 28 martie 1986. Locul nasterii New York, SUA.
Madonna pe data de 16 august 1958. Locul nasterii Bay City, Michigan, SUA. Data viitoare cand mai vrei sa afli informatii despre vedete scrie Lady Gaga Wikipedia(spre exemplu) si vei gasi acolo date exactewinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lady gaga s-a nascut, in data de28martie 1986. Madonna s-a nascut, pe 16 august 1958.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lady gaga este nascuta la 20 martie 1986 si este zodia pesti!love struck

| hubbelllllll a răspuns:

Madonna Louise Ciccone
Data şi locul naşterii 16 august 1958 (1958-08-16) (51 de ani)
Bay City, Michigan, Statele Unite ale Americii
Gen muzical Pop, Pop-Rock, Muzică electronică, Dance, R&B, disco
Ocupaţie muziciană, compozitoare, actriţă, producătoare, designer, dansatoare
Ani de activitate 1982 - prezent
Case de discuri Warner Bros. (1982-2008)
Live Nation (2008-prezent)
Website madonna.com

si lady gaga:Nume naştere Stefania Gabriella Germanotta
Data şi locul naşterii 28 martie 1986 (1986-03-28) (23 de ani)
New York, S. U. A.
Gen muzical Pop, dance-pop, electropop, R&B, hip hop
Ocupaţie Cântăreaţă
Tipul de voce Contralto
Ani de activitate 2006-prezent
Case de discuri Streamline, Kon Live şi Interscope
Website en www.ladygaga.com

| bianka_7238 a răspuns:

Madonna s-a nascut acum 51 dea ani