| anonim_4396 a întrebat:

Care credeti ca este cel mai agresiv gen muzical (dubstep, rock, hip hop)? As dori si exemple daca se poate.

4 răspunsuri:
| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns:

Sincer cel mai agresiv este rockul (in special black/death metal) si nu spun asta numai pentru ca ascult rock dar in primul rand dubstepul nu are versuri iar agresivitatea unei melodii are nevoie si de cuvinte.Rapul are un beat (in multe cazuri unul complicat) care nu poate fii foarte agresiv in comparatie cu rockul.Asculta Dimmu Borgir ca tot au si concert vara asta'.
Bafta.

| FadetoBlack a răspuns:

Bunăă
la fel sunt de aceiaşi părere că rock-ul e cel mai agresiv, dacă te referi la ritm cum zicea tocoal
baftă!

| tocoal a răspuns:

Depinde la ce te referi tu prin agresitate. E vorba de ritm (instrumental) sau de agresivitatea versurilor?