| anonim_4396 a întrebat:

Care credeti ca este cel mai agresiv gen muzical, la ritm ma refer (dubstep, rock, hip hop)? As dori si exemple daca se poate.

Răspuns Câştigător
| Dixieee a răspuns:

Aş zice death metalul datorită vocalului şi aşa numitului death grunt şi desigur a versurilor care abordează teme precum ocultismul, misticismul, comentarii sociale, politice dar şi critica adusă religiei.

30 răspunsuri:
| Seby80 a răspuns:

Sincer, eu prefer dubstep, Behemoth ala, pot zice ca nu se numeste MUZICA, aia e o porcarie, nu se intelege nimic, sa fim sinceri, de exemplu uitati-va o melodie dubstep, care o sa prindeti ceva din ea, plus ca e mai placut la ascultat: http://www.youtube.com/watch?v=XXPOJgVFnGQ

| EvangelineDS a răspuns (pentru Seby80):

Iarta-ma de curiozitate ai fost scapat in cap la nastere happy?

| Gorath a răspuns (pentru Seby80):

Dude, aia nu e melodie, în nicun caz, sunt doar nişte sunete puse cap la cap ca să iasă ceva ok de digerat pentru persoane oligofrene, care nu-s capabile să înţeleagă muzica de calitate. Ok, poate te-am speriat puţin cu black metalul, nu tot rock-ul e aşa, sper că ştii :http://www.youtube.com/watch?v=Ujga-3p21xY

| Seby80 a răspuns (pentru EvangelineDS):

Pentru ca tie iti place genul ala de rock, nu inseamna ca cineva e scapat in cap, ok?

| Seby80 a răspuns (pentru Gorath):

Genul ala de rock, nu ai vazut ce tampit e? Parca nu nimereste griful de la chitara, si zici ca ce mi-ai dat tu e muzica de calitate? parca este strans de c***e in timp de canta, meserias e chitaristul, atat. Sa stii, si daca zici ca dubstepul e pentru oligofreni, dar rockul ala pentru handicapati, pentru cine este? Cum explici numarul de vizualizari la muzica dubstep, referitor la like-uri de asemenea, si nu cred ca toti aia sunt asa zisi oligofreni, cum zici tu, asa ca, daca vrei sa dai un raspuns, da-l cu cap!

| EvangelineDS a răspuns (pentru Seby80):

Ba una e sa nu iti placa rock-ul dar sa iti spui parerea despre el fara sa injuri si alta e sa sa nu iti placa dar sa injuri de el fara sa te informezi

| Seby80 a răspuns (pentru EvangelineDS):

Citeste calumea, cine a inceput cu jigniri prietenas, mi-am dat cu parerea asa ca respecta putin.

| EvangelineDS a răspuns (pentru Seby80):

''Sincer, eu prefer dubstep, Behemoth ala, pot zice ca nu se numeste MUZICA, aia e o PORCARIE''
p.s. ''jigniri ''?!

| Seby80 a răspuns (pentru EvangelineDS):

Aaaa, despre aia zici, da, aia e parerea mea, nu vezi ce fel este, nu are inteles deloc, ritm la fel. PUNCT, pot preciza ca TPU nu e pentru free chat. ok?

| Gorath a răspuns (pentru Seby80):

Părerea mea despre dubstep tot aceeaşi e, numărul de vizualizări nu mă încălzeşte cu absolut nimic, deci dacă ăsta e argumentul tău, e penibil.laughingEşti un fel de cauză pierdută la cum te exprimi şi la ce asculţi, deci nu mai stau să-ţi explic cum stă faza cu rock-ul că n-are sens, rămai la zgomotele tale.

| Seby80 a răspuns (pentru Gorath):

Limbajul putin daca se poate, intre patru pereti toti suntem cei mai tari, daca esti un Emo din ala, da, esti fan rock, asa cum zici tu de Dubstep, asa zic eu de rock-ul tau. Ca dubstep-ul este facut numai din sunete? Fie ca tine, dar rock-ul, ca urla ala parca a fost lovit de un avion. laughing asa ca, tine-ti parerea despre altii, pentru tine!

| Seby80 a răspuns (pentru EvangelineDS):

Dai dovada de om civilizat happy

| EvangelineDS a răspuns (pentru Seby80):

Om is, civilizat ...cine o zis ca eu is civilizata?!

| Gorath a răspuns (pentru Seby80):

În primul rand,sunt fată.În al doilea rand, de ce să-mi ţin părerile pentru mine? Sunt liberă sa fac ce vreau,să-mi dau cu părerea despre orice,oricand, fără să încalc libertatea altuia, right? Şi nu cred că am încălcat-o pe a nimănui cu ce am zis, şi dacă nu era aşa-puţin îmi păsa. Şi ca un off-topic, rockul nu se poate înţelege şi "digera" de oricine...

| Seby80 a răspuns (pentru Gorath):

Asa si cu dubstepul, ok? Daca ti-am jignit genul preferat, e alta treaba, dar fiecare cu ce-i place, ok?

| Gorath a răspuns (pentru Seby80):

Ca să înţelegi, nu mi-ai jignit niciun gen preferat, mă doare la 14 mile depărtare de ce crezi tu despre rock.Şi dubstepul...tot de rahat rămane.

| Seby80 a răspuns (pentru Gorath):

Ca rock-ul tau ma!

| Gorath a răspuns (pentru Seby80):

Acum îţi expui frustrările şi ofensele încercand să pari un macho man dacă arunci cu (,) cuvinte aiurea, ca şi cum m-ai atinge cu ceva din ce aberezi.Nu eşti în stare să vii cu argumente la tot ce zici, şi preferi să faci asta.Ok, te înţeleg, nu toţi sunt capabili să se exprime cat de cat inteligibil.Continuă,mă amuzi.

| TheAvenger a răspuns (pentru Seby80):

și ție ce nu-ți mai convine mă? e, dacă tot zici că rock-ul nostru nu e de nimic, luate-aș în mădular să te iau, de piesa asta cu clean vocals ce mai zici? http://www.youtube.com/watch?v=I438RH1oUJc

| Seby80 a răspuns (pentru TheAvenger):

Pai asta da melodie ma!

| TheAvenger a răspuns (pentru Seby80):

Păi vezi? așa că ai grijă de cine zici tu că cântă de zici c-a dat avionul peste el.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns (pentru Seby80):

Nici mie nu imi place Behemoth in schimb imi plac celelalte metale dar iti pot spune ca du(m)bstep-ul e cel mai mare rahat din istoria omenirii. Poate ca death/black metal-ul urla dar de la dubstep te ia cu durere de cap.

| InnocentLoovee a răspuns:

Umm, screamo as zice eu. Uite o melodie : Brokencyde-Schizophrenia : http://www.youtube.com/watch?v=c-Ep8taItGk

Brokencyde-Get Crunk :http://www.youtube.com/watch?v=pYQTZ0I1K0Y&feature=related
Sper ca te-am ajutat! :)

| Gorath a răspuns (pentru InnocentLoovee):

Screamo e de căcat, la fel şi Brokencyde.De asta ce zici? http://www.youtube.com/watch?v=Yh_s9gVfoMw

Răspuns utilizator avertizat
| InnocentLoovee a răspuns (pentru Gorath):

Hell yeah. Ma baga in sperieti. Dar imi place. Eu nu prea ascult muzica de-asta, si nu prea stiu, de asta am spus screamo.

| tic97 a răspuns:

Doamnee ce porcarie de muzica este Behemoth aia, este cea mai tampita melodie care am auzit-o in viata mea sincer!

| tic97 a răspuns:

Desi imi place rock-uul, NRS aici ai dreptate e mai super Dubstep-ul decat rock(unele) screamo ala e de ****, unul care urla de zici ca este busit de avion "vorba ta"

| BlackLight a răspuns:

Parerea mea este ca rock`ul ar fi cel mai agresiv:-? ...incearca asta
http://www.youtube.com/watch?v=gKk99SEz3GY (BBV- heaven`s calling)
sau asta :D
http://www.youtube.com/watch?v=IasHYHdpWjE&feature=related (BBV-perfect weapon)