| Gizăz a întrebat:

Care e diferenţa din punct de vedere ideologic(atât muzica cât şi video) dintre piesele astea şi nişte simple manele?

http://www.youtube.com/watch?v=YtBn_kdwEkc

http://www.youtube.com/watch?v=lD9BYEkSpQs

Răspuns Câştigător
| DeXxa a răspuns:

Din punct de vedere muzical nu difera prea multe, poate doar versurile putin, dar ritmul mie mi se pare acelasi.
Despre videoclip nu pot sa spun nimic pentru. nu ma uit la Taraf sau alte posturi gen, dar manele aud pe unde merg la maxim, pai nu.sa stie laughing

2 răspunsuri:
| ~p!$iii~ a răspuns:

Difera genul de muzicahappy
Cuvintelehappy
Si diferente de gusturihappy
Depinde de fiecare ce gen preferahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce profund ai intrebat!
Intre prima dintre piese, "Gentelman", si manele, din punct de vedere ideatic, nu exista! Iata, iti dau cateva versuri, ca sa vezi ca am dreptate:
"Barosanii dau milioane,

Apartamente, masini noi.

Dupa ce va despartiti

Va ia totul inapoi!"...cu alte cuvinte, niste gentelmani!

Intre piesa celor de la BUG si manele, diferenta ideatica n-am studiat-o cu atentie, insa exista prin mesaj, care este unul mascat de o ironie accentuata fata de cutumele societatii actuale!
Atat!