| Necoara_Yonutz_1997 a întrebat:

Care e mai buna ca si chitara ca sonor? Fender sau Flame?

Răspuns Câştigător
| Decrepit a răspuns:

Stiu vreo doi nefericiti care au avut acustice de la Flame.E o chitara pentru amatori, numai buna daca vrei sa-ti bati joc de treaba si n-ai chef de sesiuni serioase de chitara.Pe cand Fender nu doar ca are si corzi mai bune, dar se aude si superior.(cutie mai buna, acustica mai buna etc.)

| Necoara_Yonutz_1997 explică (pentru Decrepit):

Multumesc poti sa ma mai lamuresti in legatura cu cevA?

19 răspunsuri:
| Polaris a răspuns:

Fender.

| Woodenpints91 a răspuns:

Nu poţi cmpara Flame cu Fender...
Clar Fender.

| RockNbeer a răspuns:

Dintre alea 2, clar, Fender.

| TheStory a răspuns:

Fender

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca Fender.

| MegamortX a răspuns:

Eu acum am Fender și, sincer, chiar îmi place cum sună. Cred că mai bine alegi Fender.

| Necoara_Yonutz_1997 explică (pentru MegamortX):

Multumesc stii curbura aia de la chitara acustica? care e mai buna cu sau fara curbura

| Decrepit a răspuns (pentru Necoara_Yonutz_1997):

Daca te referi la curbura bridge-ului (cutiei), aceea e doar de aspect. Lemnul din care se face bridge-ul trebuie sa fie cat mai rezistent, in rest nu conteaza forma ei. Spune cu ce vrei sa te mai lamuresc.

| MegamortX a răspuns (pentru Necoara_Yonutz_1997):

"Curbura" aia e mai mult de aspect, zic eu. Nu cred ca are vreun rol special.

| TeoPT a răspuns (pentru MegamortX):

Dacă e vorba de "curbura" din partea de jos, eu zic că te ajută să ajungi la freturile 15-20 mai ușor.

| MegamortX a răspuns (pentru TeoPT):

Da....la asta nu m-am gândit. Se pare că, totuși, are un rol.

| Necoara_Yonutz_1997 explică (pentru Decrepit):

Dar ia din sonor chestia aia?

| Necoara_Yonutz_1997 explică (pentru Decrepit):

Care dintre fender si flame e mai buna ca sonor?

| TeoPT a răspuns (pentru Necoara_Yonutz_1997):

Nu, omule, nu afectează sunetul.

| MegamortX a răspuns (pentru Necoara_Yonutz_1997):

Fender îi este cu mult superioară Flame-ului. Deci și ca sunet îi este superioară.

| Decrepit a răspuns (pentru Necoara_Yonutz_1997):

Fender de departe,desi eu, ca detinator de trei instrumente cu corzi diferite, sunt innebunit dupa Epiphone.Dar daca te resumi la Fender - Flame, alege-o pe prima; bridge-urile sunt clar mai bune si corzile la fel, desi cu o idee mai dure ca la Flame si o sa iti oboseasca degetele mai repede pe Fender.Curbura e doar de design, e la latitudinea cumparatorului daca vrea cu sau fara si nu te ajuta detaliul asta sa ajungi mai bine la ultimele freturi, decat daca le ai nu foarte lungi.

| Classmates a răspuns:

Am avut Flame si nu am fost foarte incantata de ea, iti recomand Fender, varul meu a avut si canta peste tot cu ea.

| Iuli20 a răspuns:

Fender :* Cu siguranta