| antohianda a întrebat:

Care este forma inversa a verbului "ati inteles"? Forma inversa adica cum ar fi verbul ai venit forma lui inversa este venit-ai.Multumesc.Scuzati categoria

Răspuns Câştigător
| Ƨirenia a răspuns:

De fapt nu. e Înţeles-aţi

8 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

1.E foarte complicat.
2.De cand se fac teme pe TPU?

| antohianda explică:

Dar ar veni inteles-ati sau intelesa-ti?

| antohianda explică:

HighwayToHelll daca vrei sa stii asa cerea enuntul unui exercitiu la tema, ok? Am intrebat deoarece nu's foarte sigura, da! Si nu trebuia sa fii rau/rea cu mine.Si chiar nu ma deranja daca nu dadeai raspunsul.Nici macar nu l-ai dat.Mai bine taci decat sa intri in scandal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intelesati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înţeles-ai tu că eşti varză la română? Şi nu mă refer aici la niciun verb sau forma lui "inversă".

| Ƨirenia a răspuns:

Înţeles-ai.

| Euuu99 a răspuns:

Forma este: "Înţeles-aţi!".

| 9lindesteptul a răspuns:

Pai raspunsul este inteles-ati.