| suffarstar a întrebat:

Care melodie vă place mai mult? Originalul sau cover-ul?
https://www.youtube.com/watch?v=Nu4wvvoA9-s
https://www.youtube.com/watch?v=_UkIFIQ5hD8
De ce?

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Cover-ul e un spanac. Merge, dar asa... treaca-mearga. Nu se preteaza Sonata Arctica ca stil si mai ales ca sound piesei asteia. Prefer asa ceva - https://www.youtube.com/watch?v=FM9avwKL9DQ

| suffarstar explică (pentru KodrutZ):

Melodia(cea de la Sonata Arctica) este complet schimbata, este balada, daca nu ma insel. Depinde de gusturi. Ma rog, Metallica ramane Metallica.

| KodrutZ a răspuns (pentru suffarstar):

Si la Metallica tot balada ramine. Am ascultat-o de un catralion de ori pe caseta/CD/mp3/lossless si de doua ori live. Balada de fiecare data. happy

| sappy a răspuns:

Daca la inceput credeam ca nimeni nu poata sa se ridice la calitatea acestei melodii acum am ramas surprins de cat de bun este acest cover!

Cred ca originalul l-am ascultat de prea multe ori iar cover-ul mi se pare mai "proaspat" ca sa zic asa! Dar e o chestiune de gusturi

| Deaad a răspuns:

Originala.Nu am mai ascultat Metallica de ceva timp.Melodia asta mi-a adus amintiri...

| HermesArtwork a răspuns:

Cover-ul este foarte bun (desi nu stiam de el pana acum), insa Metallica parca a pus mai mult suflet.Am sa aleg originalul.

| OutlawsMagazine a răspuns:

Mie "Fade to Black" mi se pare perfecta exact asa cum este, chiar daca n-o mai canta Hetfield la fel in live-uri, tot vocea lui e cea mai potrivita si de intrumental hai sa nu vorbim deloc."Fade to black" e genul ala de creatie pe care o are o trupa odata la 5 ani, poate chiar mai mult si un cover chiar nu-si are locul.

Pentru mai multa muzica de genul asta(adica de calitate), intra pe outlawsmag.blogspot.com