| LisaJulie a întrebat:

Care sunt primii pași în a învăța pe cineva sa cânte la chitara?

3 răspunsuri:
| Yaesmin a răspuns:

Te învață la Arte.

| Emilia19 a răspuns:

La arte te invata

| OanaIoana24 a răspuns:

În general depinde de ce stil ai vrea să înveți, pentru început totuși, ai putea învăța numele corzilor și cum să citești tab-uri, majoritatea învață acorduri și strumming la început, dar dacă vrei să te duci mai mult pe zona de fingerstyle atunci ai putea să cauți pur și simplu un tutorial pe Youtube și să-l urmezi, fingerpicking (tehnica care se folosește la fingerstyle) este un pic mai ușor decăt strumming din punctul meu de vedere și eu învăț să cânt la chitară și știu cum e. O să te doară degetele de la mâna stăngă o periodă, depinde căt de mult repeți, dar va trece în maxim 2 luni.
Sper că te-am ajutat puțin.
Mult succes!