| TahionN a întrebat:

Care Unforgiven de la Metallica va place mai mult?

Răspuns Câştigător
| Phantasmagoria a răspuns:

Unforgiven III
Inceputul e super.Ador melodiile rock care au intr-o de pian sau vioara.
Si versurile sunt sugestive.,, How cand I be lost if I've got nowhere to go?"

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu contează care este mai bun, toate sunt extraordinare şi merită ascultate!

| TeoPT a răspuns:

Mie Unforgiven I.
Unforgiven II nu prea ma pasioneaza, iar III-ul nu-mi place deloc la momentul actual.

| Bogdanux a răspuns:

Primele doua, cu un + pentru prima. Daca faceau acelasi sound la Unforgiven III ar fi fost ceva, dar e ok si asa.

| JH a răspuns:

Primul e cel mai tare.Are cele mai patrunzatoare versuri...Si cel mai frumos final :X (mai ales ce fel l`au facut baietii in 92` in Den Bosch.e genial finalul :X ).
Unforgiven II e faina si ea.Are o mica poveste in spate interesanta. Ca si instrumental e putin putin in spatele Unforgiven I.
Din pacate Unforgiven III nu se ridica la nivelul celorlalte 2.Are intr-o-ul de pian frumos, si, surprinzator, bass-ul se aude chiar foarte bine (imi aduce aminte de Cliff straight face sad.a nu se intelege ca il compar pe Robert cu Cliff.Robert e foarte bun.Dar Cliff a fost mult peste oricine in domeniul bass-ului)

| Biby a răspuns:

Buna.
Unforgiven I.

| Dumnezău a răspuns:

I fiind prima melodie de la ei pe care am ascultat-o, insa intr-o mica masura...e sub 20 de melodii de la Metallica.II mi se pare cea mai buna melodie a lor, absolut geniala de cum pronunta James Lay beside me la inceput.Si III e foarte bun,mai ales inceputul si partile de bass,dar si versurile. Avand in vedere ca imi place Metallica enorm, toate sunt foarte bune, cu un usor avantaj pentru 2. Or, are you Unforgiven too? devil

Cius!

| TheDarkEmpire a răspuns:

Unforgiven II

NOname
| NOname a răspuns:

Prefer Unforgiven I, dar şi Unforgiven II.