| BeyondTheDarkSun a întrebat:

Castigator va fi cel care imi va spune care sunt principalii factori ce determina psihicul uman sa aprecieze gunoiul muzical.

Răspuns Câştigător
| Woodenpints91 a răspuns:

Într-o lume unde gagnam style a făcut atât de rapid un miliard de vizualizări, nu cred că mai are rost să te întrebi de ce lumea preferă muzica proastă.
Dar hai să chinui ş ieu un răspuns la care m-am gândit.
Păi, în primul rând ar fi promovarea excesivă. Oricât de penibilă ar fi o melodie, cu destul de multă promovare, îşi va găsi publicul ţintă.
Încă o chestie pe care am observat-o în ultimul timp, este că mulţi ascultă melodii doar pentru că sunt noi. Nu contează că sună de-ţi bine să-ţi baţi cuie în urechi, dacă melodia abia a apărut, şi i s-a făcut multa reclamă, are toate şansele să ajungă în topuri.
Ar mai fi şi numărul mare de oameni care face asta. Dacă un om dintr-o mie face ceva penibil, toţi vor râde de el. Dacă 700 deoameni dintr-o mie, fac aceeaşi chestie penibilă, tuturor li se va părea ceva normal, că-s mulţi care fac aceeaşi chestie.
Este ca faza cu tricourile roz la bărbaţi. Dacă acum 6-7 ani un bărbat avea tricou roz, toată lumea râdea de el şi-l arăta cu degetul, că o arde ca un gheu. Acum sunt atât de mulţi care poartă tricou roz, încât şi noi, ceilalţi, ne-am obişnuit cu asta, iar acum când îl văd pe unu' cu astfel de tricou, mi se pare doar penibil şi atât, nu mi se mai pare ceva ieşit din comun, cum era acum câţiva ani.

12 răspunsuri:
| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns:

Castigator voi fi eu: efectul de turma.

| al3xander a răspuns:

Pai cu cat este mai prost si mai inept, cu atat va fi mai mult ascultat (unii chiar din curiozitate). aici fac referire la porcariile de gangnam style, ai se eu te pego si asa mai departe.

| Delicacy a răspuns:

1.Imitaţia
2.Educaţia
3.Anturajul
4.Versurile simple, uşor de înţeles şi de interiorizat

| TheStory a răspuns:

Nu exista factori. Asa este rasa umana, nu poate fi schimbata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Daca asculti ceva diferit de restul, esti considerat mai ciudat. Deasta se spune ca rock-erii sunt satanisti, si sunt priviti mai ciudat, cel putin la mine in liceu.
2. Moda
3. Placerea
4. Prostia
5. Obisnuinta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că acei factori sunt încă necunosuți (cel puțin pentru mine )

| fadnox a răspuns:

Http://stirileprotv.ro/......n-aur.html
sa atragi atentia si sa arati ca ai 'valoare'

| MaskOfSanity a răspuns:

În primul rând, care-i pentru tine "gunoiul muzical"?
Cred că ţine de inteligenţă şi de concepţii greşite despre ce înseamnă cu adevărat "muzica".

| BeyondTheDarkSun explică (pentru MaskOfSanity):

Tocmai,ca am lasat perspectiva pentru voi.
Dar daca vreti parerea mea : Maneaua-gunoi.

| AndraNicoleta a răspuns:

Nu toate "psihicurile umane" sunt programte sa aprecieze gunoaiele. Si nu ai explicat ce intelegi tu prin gunoi.

| LanaSpectrum a răspuns:

-Prostia
-Faptul ca toti asculta
-Nu au mai ascultat altceva in afara de --- (cred ca aici ii pot baga pe manelari si pe Justin Biaber)
-Idiotenia
Nu sunt factori, sunt motive. Si cred ca toti stim de ce are, de exemplu, Gangnam Style, 1 miliard de views pe Youtube...

| Aniia a răspuns:

Mesajele subliminale!