| Bdjsk a întrebat:

Caut profesor de canto in Arad ca nebunu de vreo lună și nu găsesc absolut nimic. Am căutat online, am întrebat lume, etc dar în zadar că n-am găsit nimic, unde se pot găsesc profesori care fac lecții de canto că chiar nu știu ce să mai fac sau unde sa mai caut? Există o școală anume? Trebuie sa îi găsesc eu pe conturile lor de socializare? Nu caut eu unde trebuie sau ce?

2 răspunsuri:
| Ganderoaica a răspuns:

Vezi pe site-ul Filarmonicii schema cu corul filarmonicii, caută-le Facebook/Instagram că și cei din orchestră își pun pe acolo că fac ore în privat. E naspa sa mergi direct la liceu că nu te bagă nici frasu în seamă, așa e pe aici în Vest.

| Bdjsk explică (pentru Ganderoaica):

Mulțumesc!

| Ganderoaica a răspuns (pentru Bdjsk):

Dacă ai un contact cu ce prof ai făcut educație muzicală în generală, poți să-i spui să te recomandă cuiva. Dacă ai făcut pian complementar sau ceva instrument, roagă să te recomandă.Nu ai pentru ce! Altceva nu îmi mai vine in minte.

| Modzilian a răspuns:

Tocmai in Arad unde este liceul Sabin Dragoi cu corul lor premiat peste tot?
Bine, stiu, mai e si corul filarmonicii, si "Emil Monţia" si multe altele mai mici.
Mergi la liceu si intreaba de profesori.

| Bdjsk explică (pentru Modzilian):

Mulțumesc de răspuns, dar când ajung la liceul Sabin Drăgoi pe cine să întreb mai exact? Am mai fost odată acolo și ma mâncat in kur să merg la secretariatul școlii să întreb de profesori de canto care fac lecții in privat și au început secretarele sa zbiere la mine că ce caut acolo, poate le-am prins eu într-o zi proastă dar idea e că nu aș vreau sa merg iar doar sa țipe doamnele alea pe mine din nou fara sa rezolv nimic.

| Modzilian a răspuns (pentru Bdjsk):

Poate le-ai prins intr-o zi proasta. Mai mergi si intreaba ori elevi, ori profesori. Insista.