| Stilskin a întrebat:

Ce alegi?
- Rock ( toate genurile de rock. mentionati care )
- Punk
- House
- Dubstep
- Manele
- Pop
- Populara
- Etc.
Argumentati de ce va place si faceti o diferenta.
Ce gen de muzica urati? De ce?
Cel mai bun raspuns FUNDA!
P. S. : Mie imi place mult rock-ul si toate subgenurile lui.

Răspuns Câştigător
| Holocaust a răspuns:

îmi place rock-ul şi restul subgenurilor,dar ador punk-ul,punk-ul de calitate,clar.
De ce? Pentru că îmi place.îmi da o senzaţie nebună de libertate, şi nu doar.D:
Ce-mi displace? House-ul, manelele în primul rând.De ce? Pentru că NU e muzică adevărată. Instrumente nu, voce bună nu.Tot ce găseşti la ele e un fund bombat în faţa camerei de filmat...şi când mă gândesc că majoritatea doar asta ascultă,îmi vine să-i împuşc, dar mă abţin, clar.

9 răspunsuri:
| LastChance a răspuns:

Deşi una din trupele mele preferate cântă thrash metal, nu ăsta e subgenul meu preferat. (de la rock, normal)
În ultima perioadă am ascultat mai mult black metal şi melodic death metal şi nu-mi spune nimic să mă opresc.
Urăsc dubstepul, danceul, houseul, maneaua, mare parte din muzica pop.
Baftă!

| FucktheSystem a răspuns:

Punk-ul după mine tot de rock ține deci aleg ambele variante.
De ce?
http://www.youtube.com/watch?v=gEHxighuw4w
http://www.youtube.com/watch?v=f9QhL6Og7dw
Mia bine de atât nu pot să motivez.

| Gorath a răspuns:

Ascult mult death si black metal.Nu cred ca are nevoie de vreo argumentare.Se intelege de la sine, right?
"Ce gen de muzica urati? De ce?"-Oare?!laughing

| MariaPink9 a răspuns:

Mie imi place muzica hip hop sau rapp ma rog. happy Un argument ar fi faptul ca ma face sa ma simt bine, imi ridica moralul atunci cand sunt suparata.Ascult de obicei muzica straina. Oricum, trebuie sa intelegi si versurile...ele fac totul happy Si urasc manelele pentru ca promoveaza numai tampenii. numai cand aud cum se jelesc aia imi vine sa mor straight face

| Stilskin explică:

Si eu urasc manelele... nu am nici o problema cu tiganii pentru ca sunt si tigani cu maniere si cu bun simt dar asta cam 5-10%, nu ma iau de cei care asculta manele sau alte genuri doar daca se iau de genul meu de muzica. Rock-ul inspira ceva. si nu imi place sa fie criticat. Oamenii care canta rock sunt foarte talentati deoarece e foarte greu sa canti la chitara, bass, tobe si sa ai o voce adecvata genului. Ei pun suflet si iese adevarata arta. Lumea s-a prostit in ultima vreme cu pop-ul. Adica am ascultat si eu vreo 2-3 melodii si pe parcursul melodiei spunea doar 2 propozitii care le repeta intr-una. Inca ceva : ce-i ce spun ca rockerii sunt satanisti nu e adevarat! Acei oameni care sunt " emo " pictati sau mai stiu eu ce. au inteles mesajul melodiilor gresit ceea ce e grav deoarece afecteaza lumea happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi place rap si extrem de putin rock (doar de la disturbed).rap imi place de la majoritatea in afara de lil wayne.de ce imi place? fiindca in unele melodii canta despre viata lor (in special in melodiile lui eminem). eu urasc manele fiindca...fiindca aproape toate sunt cu curBe si cocalari.
PS: manele canta si tziganii si eu sunt rasist dar nu am nimic cu negroteii

| Чернобыль a răspuns:

Rock si dubstep

| Чернобыль a răspuns:

Orice in afara de manele.

| CamiiBăă a răspuns:

Aleg rock deoarece in multedintre aceste melodii ma regasesc sau simt ca traiesc.Imi plac cam toate felurile de rock...dar mai mult cele de dragoste sau in care se canta despre viata \m/. Urasc manele deoarece in cele mai multe dintre ele se urlaaa nu se canta. laughing