| AlexAntonescu a întrebat:

Ce au in comun: Muzica Rock, AC/DC, Rautatea din Oameni si Mesajele Subliminale?

Răspuns Câştigător
| BadBoyCristy a răspuns:

Muzica rock(de exemplu AC/DC, Disturbed, Slayer, etc) sugereaza rautate(oamenilor).
PS:Vezi ca am scris acolo formatiile mele preferatelaughing.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muzica rok este bazată pe răutatea din oameni, căci fară răutatea din oameni nu există muică rok

| FreakyFred a răspuns:

Pai iti explic eu:
1) datorita rautatii oamenilor, te gandesti sa incepi sa asculti muzica rock
2) cand dai "muzica rock" pe google, gasesti o formatie, AC/DC
3) incepi sa o asculti si iti place
4) la un moment dat vei realiza ca de fapt intr-un videoclip AC/DC de pe YouTube, un "destept" a pus un mesaj subliminal care te facea sa rupi butonul de Replay zi si noapte
5) dead end.

| Aiicha a răspuns:

Intrebarea ta.

| EnterSandman a răspuns:

In primul rand, in muzica rock nu prea vezi rautate, eu cel putin nu am auzit nici o "rautate", exista mai multe feluri de muzica rock, cum ar fi pop-rockul, nu am auzit o melodie agresiva in tot genul pop-rock laughing
Folk-rock de asemenea agresivitate nu exista in acest gen happy
Rock and roll and Hard rock, din asta este formata AC/DC, da exista unele melodii in care se pronunta "hell" sau mai stiu eu... dar ce vreti, daca asta simte cantaretul respectiv "Brian Johnson" si vrea sa ne transmita si nou happy, daca nu va place nu ascultati melodia aia care vi se pare agresiva sau "satanista" sau cum vreti voi sa o numiti, formatia AC/DC are o multime de melodii, si este imposibil sa nu va placa nimic de la ei, si am auzit eu ca se mai vorbea despre cum canta Angus Young la chitara, cica este drogat cai disperat sau nebun si de asta nu le place, sincer nu pot sa imi imaginez un chitarist care sa stea pe loc sa stea cuminte si sa cante rifurile alea demente, nu stiu ce sa mai zic despre aceasta formatie, doar ca este una din cele mai bune formati din lume, si ascult mereu cu placere ori ce melodie de la ei.
ok, asa si as vrea sa mai clarific ceva, despre rock, ca trupele rock inloc sa cante cica grohaie...pardon,am uitat sa mentionez ca as mai prosti si mai cretini decat orice pe lumea asta big grin
baga in aceas oala rockul cu heavy metalu respectiv black si death metal, ar trebui sa stiti si voi ca rockul si metalurile sunt 2 genuri diferite, una canta black sabbath si alta canta Slayer, una canta Metallica alt ceva canta Bon Jovi(care apropo vine vara asta pe 10 iulie).
ok astea spuse va doresc o zi frumoasa si cat mai multa pofta de rockerit happy