| YourEternalLove a întrebat:

Ce cantareti (de muzica gen puya, guess who, fosyla, maximilian, bug mafia)... mai cunoasteti dati-mi si mie niste link-uri de pe youtube sa le pot asculta sau sa imi spuneti cum se numesc cantareti si melodiile funda pentru cele mai multe si mai faine

5 răspunsuri:
| Ecea a răspuns:

Cantareti?
Stii macar ce inseamna cantareti?
Sa vedem ce spune dex-ul:
CÂNTĂRÉȚ, -EÁȚĂ, cântăreți, -e, s. m. și f. 1. Persoană care cântă cu vocea; artist care are profesiunea de a cânta cu vocea

Stii ce inseamna a canta?
Hai sa vedem:
CÂNTÁ, cânt, vb. I. 1. Intranz. și tranz. A emite cu vocea sau cu un instrument un șir de sunete muzicale care se rânduiesc într-o melodie, într-un acord etc.

Acum sa revenim la intrebare.
Aia sunt cantareti?
Aia doar vorbesc, nu au nici o treaba cu cantaretii.
Bine ca nu ai zis "compozitori".

| zdrangoi a răspuns:

Grasu xxl,spike, parazitii, etc.
ia d-aici :
http://www.youtube.com/watch?v=DQHrmK-gOFw

| shadybaby a răspuns:

Parazitii,Don Baxter, Zale, Vescan, Doc, Deliric1, Cedry2k,Nane,Codu Penal,La Familia,Morometii,R.A.C.L.A, Markone1, Mefx, Spike, etc.

| M.G.R a răspuns:

Sustine artistul, cumparandu`i albumul

| rockeritza28 a răspuns:

1.Aia nu sunt cantareti.
2.Scoate-i pe Puya, Guess Who si Maximilian din aceeasi oala cu B.U.G Mafia.
3.Parazitii,Cheloo,Ombladon,Markone1,Bitza,Cedry2k,Nane,Arssura,Doc,Deliric1,Tranda(el nu canta chiar atat de comercial), Dragonu', Haarp Cord, Raku.Cam atat pot sa iti spun, eu ascult in general Parazitii.