| LisaJulie a întrebat:

Ce credeți despre viitorul muzicii peste tot in lume dar și in România? Cam de prin anii 90 muzica a început sa fie tot mai comerciala și lipsita de mesaj! Sa nu mai vorbim de concertele cu tot mai multe lumini, efecte speciale și artiști care trag câte un joint pe scena cum s-a întâmplat la Beach Please, și de vloggeri care au postat câteva videoclipuri muzicale și își spun cântăreți cand a fii cântăreț se obține cu multa munca! Oare cum vor fii viitorii cântăreți?

2 răspunsuri:
| MistarGoGu a răspuns:

Muzica este INDUSTRIE la fel ca sportul *( fotbal în special)! Nu mai doare pe nimeni capul de public sau de mesaje! Viitorul este AI! Holograme! Ei vor sta în fotoliu la studio cu trabucu " între buze și o dama nud în brate!

| Ganderoaica a răspuns:

Viitorul muzicii, men, nu mai există. Orice formă de artă se disipează dacă nu se mai pune suflet in ea, devine comercial totul.