| rey a întrebat:

Ce este muzica?
,, Prin muzică poţi controla un popor"-nu mai retin cine spunea, scuzaţi, dar ce părere aveţi despre această propoziţie?
Ce rol credeţi că are muzica în viaţa noastră de zi cu zi?
Credeţi că genul de muzică ascultat ne schimbă?
Geniului Pitagora i se spunea doctor din cauza muzicii, trata oameni cu tempo-uri.
Ce credeţi despre muzica, comercială, dar mai ales despre,, Cântăreţi"' gen Puya, BuG Mafia, etc? O balanţă între ei, Iris, Phoenix care credeţi că este diferenţa?

7 răspunsuri:
| rey explică:

(completare la într. a5-a)Ce credeţi despre scoala ezoterică a lui Pitagora, dar despre geniile gen Mozart, Piotr Ilici Ceaikovsky, Vivaldi, etc?

| lolly_3072 a răspuns:

Muzica te schimba te face diferit daca intelgi ce vor versurile ei sa spuna ce te face sa simti... te ajuta sa te simti diferit.aduce un pic de culoare in zilele gri din viata ta si cared ca nu trece zi fara sa ascult cel putin o ora de muzicaa... te duce in lumea ta de paradis.si aduce putin din paradis.si in inima ta.happy

| Monique_3125 a răspuns:

Muzica este cea care ne relaxeaza...si da stilul pe care il ascultam cred ca ne schimba...cunosc persoane care dat fiind faptului k asculta muzica rock, se poarta ciudat... k niste rokeri adevarati... diferit de stilul de viata de dinainte.

Diferenta dintre aceste tipuri de muzica este una fff mare:IRIS, PHOENIX, DUCU BERTI, VALERIU STERIAN-muzica pe care acestia o canta este una veche, pe care batranii inca o mai asculta...nu cred ca l`ai vedea pe bunicul tau ascultand BUG MAFIA-Cu talpile arselaughing...Sa fim seriosi! BUG MAFIA are melodii cu multe cuvinte obscene, PUYA la fel...nua re rost sa mai vorbim... exista diferente multe...

Cat despre MOZART, PIOTR ILICI CEAIKOVSKY, VIVALDI...nici nu se pune problema...acestea vor ramane niste genii ale muzicii clasice.Si apoi, cum pot unii sa se limiteze la un Guta, Salam sau alti manelisti, cand pot descoperi o noua lume la Debussy, Chopin, Vivaldi, Chaikovsky!

Muzica clasica este muzica sufletului. Ce ar fi viata noastra fara aceasta muzica? Daca s-ar mai numi viata.

| RappK a răspuns:

Fara muzicaa eu nu pot trai!straight face. pur si simplu in muzica ma regaseschappy...si sincer cred in citatul de mai sushappy

| rey explică:

Monish mă şochezi cu răspunsul tău, adică există muzică veche? EU ştiam doar Bună şi proastă, cea proastă este ascultată în perioade scurte de timp datorită Efectului DE Turmă.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Sa fim seriosi...nu se poate compara Puya, Bug Mafia si stiu eu mai cine cu Iris, Phoenix, Cargo, Valeriu Sterian(asta e muzica adevarata)...astea din ziua de azi is labareli(scuzati termenul)...muzica e foarte importanta pentru mine... e o parte din mine happy

| rey explică:

Definiţia mea pentru muzică era că într-o piesă cântăreţul îşi exprimă sentimentele cu nişte calităţi vocale excepţionale...