| ralluca15lp a întrebat:

Ce fel de rock canta linkin parca, evanescence, paramore, we are the fallen?

Răspuns Câştigător
| Alice_1004 a răspuns:

Linkin parca-rock
Evanescence-rock alternativ si rock gothic
Paramore-rock si punk-rock
We are the fallen-gothic metal

Sper ca te-am ajutat, buna muzica, evanescence ascult si eu, in rest ceva mai tare. :* Funda?

| bloodyhell a răspuns (pentru Alice_1004):

Evanescence si we are the fallen nu sunt trupa ce canta rock gothic in niciun caz ce aveti fratilor. Bauhaus, The Cure, Siouxsie & the Banshees, The Sisters of Mercy astia canta rock gothic adevarat.mi se pare ca si him canta rock gothic dar nu stiu exact

6 răspunsuri:
| itscloudyoutside a răspuns:

Linkin Park: Bănuiesc ca rapcore (roc combinat cu rap)
Evanescence: Cică ar vrea să fie un fel de rock gotic
Paramore: Eu zic că sunt mai mult punk
We Are The Fallen: N-am auzit de ei, pe Wikipedia scrie gothic metal
http://en.wikipedia.org/wiki/We_Are_The_Fallen

| itscloudyoutside a răspuns:

Linkin Park: Bănuiesc ca rapcore (rock combinat cu rap)
Evanescence: Cică ar vrea să fie un fel de rock gotic
Paramore: Eu zic că sunt mai mult punk
We Are The Fallen: N-am auzit de ei, pe Wikipedia scrie gothic metal
http://en.wikipedia.org/wiki/We_Are_The_Fallen

| MaliciousDeath a răspuns (pentru itscloudyoutside):

Paramore,punk?
ăsta-i punk, dragă: http://youtu.be/7qa9VjuzTJs.
Cât despre aceea care a postat întrebarea, puteai căuta pe wikipedia.

| Rockart a răspuns:

Există wikipedia.

| Narcis2007 a răspuns:

Evanescence rock alternativ
linkin parca rock alternativ,Rapcore,Nu metal,metal alternativ
paramore Rock alternativ, Power pop, Pop punk
we are the fallen gothic metal