| Gizăz a întrebat:

Ce melodie rap românească preferaţi dintre următoarele două? Cât mai multe răspunsuri şi mulţumesc anticipat, dau fundă. Argumentaţi-vă decizia.

http://www.youtube.com/watch?v=F9gWblsG8Wk

http://www.youtube.com/watch?v=LKsTdP7Bb9A

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am de ales intre o comerciala jegoasa, in care artistul vine cu efecte pe voce si niste versuri mizerabile sa ne prezinte, intr-un mod cat mai simplist cu putinta (nema metafore, nema profunzime), conceptia despre viata si lume, in spatiul autohton si o piesa feelingoasa, plina de profunzime si mesaj, apartinand unei trupe, nu printre preferatele mele, dar, cu siguranta, care merita mai mult decat sa se zbata in subsolurile industriei. Hmm... greu, greu...
Aleg a doua piesa, fara doar si poate.

14 răspunsuri:
| AnDa_9883 a răspuns:

Prima deoarece il ador pe puyabig grin

| Ceva ciudat. a răspuns:

Clar cea de la Veritasaga.Pentru ca cea de la Puya e comerciala si multi ar spune ca suna a manea. Poate ca asa e. Dar cea de la Veritasaga iti patrunde'n suflet.Sunt versuri reale in care te regasesti. Sunt multe melodii rap romanesti foarte reusite.Pacat ca majoritatea artistilor sunt underground. Deci o prefer pe a 2ahappy.
Funda?

| Papusha lui =p~ a răspuns:

Veritasaga. deoarece face melodii mai speciale.

| Bibbi_1014 a răspuns:

A 2-a pentru ca Puya... e demodat nu stiu imi place mai mult a 2-a :X

| RomanMandruPanaMor a răspuns:

A 2-a de ce? simplu Puya s-a scricat comercial, adica nu vrea sa zica ca nu mai are banii si ar face orice pentru ei!:-&

| sfo a răspuns:

Veritasaga--e adânc mesaju' de-ţi intră direct la suflet.

| Fvn a răspuns:

Hey Puya, pizdulicile pitzipoance umede te saluta! ca numai astea te mai asculta

| Flav a răspuns:

Tu compari Veritasaga cu Puya? Dude, asculta alt gen de muzica. Mi-e jena sa fac chiar si-o comparatie intre cele 2.

| marrr a răspuns:

Sincer, niciunastraight face. Nu imi plac astfel de melodii, pentru faptul ca au versuri stupide care uneori nici nu rimeaza si transmit prea multe "mesaje" nedemne de luat in seama.
Nu am nimic impotriva celor care asculta astfel de melodii, dar parerile sunt impartite mereu si aceasta este parerea meabig grin.

| AnDa_9883 a răspuns:

Sa fie clar ca nu sunt pitipoanca Felix.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A doua cu siguranta...:X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Veritasaga frate ce sa mai e diferenta mare intr-e el si puya

| pinkrulz1994 a răspuns:

NORMAL ca veritasaga
:X

| Loree_4861 a răspuns:

Veritasaga! Puya e prea comercial oh go on