| Andreeadixi a întrebat:

Ce muzica ascultati?(ma refer la gen)
Ce parere aveti de k-pop? dar de rock? sau de dubstep?
Descrieti-va putin genul muzical: ce fel de sentimente transmite,dans etc.
Eu ascult k-pop, doar k-popbig grin Mie, personal, mi se pare cea mai buna muzica

25 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

1. Ce muzica ascult? Multe genuri, in afara de dubstep, manele si lautareasca. In general imi place muzica antrenanta(si pe care se poate, eventual, dansa).
2. K-POP - da, imi place, e un gen de muzica interesant si chiar nu prea am ce reprosa.
ROCK - one of the best. Sunt asa de multe de spus despre rock... e un gen de care nu ma pot plictisi deloc
DUBSTEP - nup, nu imi place de fel.

| CautNume a răspuns:

Rock.Nu pot sa descriu, pur si simplu imi place.Muzica rock as putea ascuta zile intregi, non-stop, fara sa ma plictisesc.
Dubstep- nu stiu ce sa zic. Uneori imi plac anumite melodii, dar doar atat.Nu prea ascult.
K-pop-gunoi.

| thegatekeeper a răspuns:

Rock si metal (heavy, thrash, death melodic, black, glam, folk, in mare parte).
K-pop nu imi place, deci nu ascult, iar in ceea ce priveste dubstep-ul, la fel.
Mesajul transmis si starea pe care mi-o provoaca depind foarte mult de gen si de melodia respectiva. De dans nu poate fi vorba, poate doar de headbanging.

| analoveskorea a răspuns:

Si eu ascult kpop, in ultimul timp e cam singurul gen de muzica pe care il ascult.
E unic, are sound-ul acela energic care te indeamna la dans si dupa mine chiar transmite pasiunea pe care o pun artistii cand canta. Si in opinia mea e cea mai buna muzica. De fiecare data cand sunt trista sau stresata ascult kpop si ma inveselesc imediat.
Dupa rock nu ma dau in vant dar sunt cateva melodii care imi plac.
Iar dubstep nu ascult.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Metal/rock si hip-hop
Urasc asiaticii. Imi place Rockul. Urasc WubWub-aiala.

| Mădă0611 a răspuns:

Totul e subiectiv. Eu ascult trance 1. http://www.youtube.com/watch?v=UF6F1iNc8fo&feature=youtu.be&t=4m30s 2. http://www.youtube.com/watch?v=I1h0eCt7lp4&feature=youtu.be&t=3m25s si Vocal Trance --> http://www.youtube.com/watch?v=DWLCMBKwVrY&feature=youtu.be&t=40s :D. Da senzatia de plutire. Ascult si alte genuri, tot in zona electronic, gen chillstep --> http://www.youtube.com/watch?v=qKzH6pRfzoU trip-hop --> http://www.youtube.com/watch?v=O3OYY3Bit1A chillout --> http://www.youtube.com/watch?v=gX9axoqwz5o ambient --> http://www.youtube.com/watch?v=vgmPl0NgRWc electronic downtempo --> http://www.youtube.com/watch?v=11xt6Fu7xFM sau indie pop --> http://www.youtube.com/watch?v=2H7x9UbZmYg (erau niste virgule pe aici, dar nu merg link-urile si spatiu intre link si virgula nu imi place :D)
K-pop am ascultat din curiozitate, n-am inteles nimic, asa ca pas. Rock-ul e ok, imi plac unele balade, dubstep-ul la fel, e ok, nu ascult orice scârţâială :)), le aleg bine, cum ziceam, chillstep-ul imi place mai mult.

| DarkBlood32 a răspuns:

Rock (hard rock, metalcore etc. big grin )
K-pop-**** de muzica happy
rock-pfff imi place pur si simplu, nu pot sa descriu
dubstep-unele melodii dubtep chiar imi plac thinking

| LegionarulRoman a răspuns:

Normal,hip-hop.De ce? Pentru ca transmite si sentimente (are versuri foarte complexe) nu numai maraituri!

Răspuns utilizator avertizat
| Andreeadixi explică (pentru RockinLife):

RockinLife Tu ce muzica asculti?

| Andreeadixi explică (pentru RockinLife):

Nu ar trebui sa jignesti alte genuri muzicale. Daca tie nu iti plac, nu iti plac si asta e.Nu suntem toti la fel, Multumesc Doamne ca nu suntem.Adica tie ti-ar placea daca ti-ar insulta cineva genul muzical? nu cred.Nu-mi plac astfel de persoane care insulta gusturile altora.Gusturile nu se discuta.Nu imi place hip-hop -ul, si cum am mai precizat si sus imi place k-pop-ul, dar nu am nimic cu ei.Asa cum nici mie nu mi-ar placea sa-mi insulte cineva coreenii, asa nu insult nici eu, rock-ul, hip-hop-ul, rap-ul, si alte genuri muzicale.

| мızυκı a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Și rockul are versuri complexe+ muzică, nu numai vorbe spuse la nimereală cu o muzică pe fundal.

| мızυκı a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Ascult muzică în funcție de stare, variind între rock și dubstep.

Despre k-pop? Înafară de "Oppa gangnam style„ nu știu altă melodie k-pop...Nu obișnuiesc să ascult acest gen de muzică și nici nu îmi transmite nimic.(Scuze)

Rock? Rockul mi se pare un gen care merită mult respect și la care spun "jos pălăria„.
Are de toate, mesaj, ritm, stare, dedicație. Când ascult rock simt că îmi împrospătez sufletul, că renasc. E greu de descris senzația.

Dubstep huh? E greu de explicat faza cu dubstepul:
Există două tipuri de oameni:
-Cărora care chiar le place dubstepul
-Care ascultă dubstep doar pentru că-i "cul„
Și nu înțeleg al doilea tip de oameni...
În fine, dubstepul e un gen de muzică awesome când nu ai de gând să auzi ceva complex. Ascult dubstep ori când mă joc ceva și am chef să mă bâzâie ceva la creieri, ori când sunt fericită și atunci simt un oarecare mesaj al muzicii acesteia.

| Autumnfeelings a răspuns:

Kpop, pop şi rock. Un amalgan happy!

| ThatWeirdFuck a răspuns:

Hei.
Eu pot spune ca ascult mai multe genuri de muzica. Ascult de la cel mai al dracu subgen de metal la muzica clasica, kpop, chestii gen Shakira, folk, cateodata dubstep. Depinde de starea mea in acel moment.
Pai. Rockul mi se pare cel mai complex gen de muzica, de la alternativ la black metal, totul e facut din suflet. E greu de spus ce sentimente transmite, acest gen uneste toate sentimentele.
Kpopul, Shakira si dubstepul le ascult cand am chef laughing Nu pot spune altfel. E o stare... vrei altceva, vrei sa fii energic si in acelasi timp sa te relaxezi. Sunt ok trupele gen Shinee.
Muzica clasica o ascult atunci cand vreau sa scriu ceva sau cand vreau sa ma concentrez pe un anumit lucru dar in acelasi timp vreau sa ascult ceva.

| Huruse a răspuns:

Nu am un gen de muzica preferat.In general ascult melodiile care-mi plac, de orice gen muzical.Sunt melodii care ma linistesc sau, cum sa spun, ma fac sa ma ridic in picioare si sa dau tot ce am mai bun.Cu toate ca, in general ma atrage mai mult pop-ul, asa fara vreun motiv anume.Pentru mine muzica e minunata, e modul de a transmite anumite sentimente (bine in cazul meu de a primi -sau ceva de genul- pentru ca nu am deloc ureche muzicala ), ma face sa uit de toate (cu toate ca ma cam enerveaza melodiile obscene, vulgare -oricum daca ritmul e bun fac abstracti si gata ). Familia imi spune ca sunt obsedat de muzica, ca nu pot trai fara ea (si chiar asa e pentru ca fara muzica mi se pare totul pustiu, parca-as fi pierdut in neant)

| TeoPT a răspuns (pentru Huruse):

Ție muzica îți transmite sentimente, dar cu toate acestea, spui că dacă ritmul e bun, nu mai contează altceva. Te contrazici singur.

| Huruse a răspuns (pentru TeoPT):

Poate ca sunt confuz un pic.Nu prea stiu cum sa ma exprim ca sa te fac sa intelegi ce simt eu. Poate ar fi trebuit sa specific ca unele melodii imi transmit sentimente puternice, le apreciez in ansamblu, si ca ritm, si ca versuri si ca structura in general, iar alte melodii ma fac doar sa,, topai", spre exemplu Rihanna-Rude boy.Cu toate ca melodia imi place, ritmul ei, ce sentimente mi-ar putea transmite? Ea e vulgara si atat. Nimic mai mut.Dar sun si alte melodii, cum am mai spus care intadevar te fac sa, nu stiu, sa vibrezi ...Melodii care chiar au ceva puternic de transmis in adevaratul sens al cuvantului.Nu pot selecta doar melodiile,, adevarate" pentru ca pur si simplu simt nevoia de a ma lasa capturat de ritmurile melodiilor care nu reansmit ceva anume. Aici am gresit eu pentru ca n-am specificat de la inceput asta.

| ElenusH97 a răspuns:

Eu iubesc muzica Kpop si de 9 luni ascult numai acest gen de muzica.Pot spune ca ma atrage tot ce tine de coreea.

| Directioner_Lexy_1992 a răspuns:

Buna! Eu una sunt fana pop, si ascult doar acel gen de pop combinat cu indie rock de la 1D.Nu ascult mult k-pop, dar pot spune ca au muzica foarte buna trupele gen EXO, Shinee, GG...Cred ca rock-ul este un gen de muzica din acela care trebuie respectat foarte mult, pentru ca a avut o evolutie surprinzatoare de-a lungul anilor.si dubstep? Da, ascult de la Skrillex.happy

| Kinder_Adee_1999 a răspuns:

Pai eu in ultimul timp ascult K-pop. mi se pare o muziica super.