| TeoPT a întrebat:

Ce părere aveți despre oamenii care combină rock-ul cu aiureli gen Inna, lady gaga, avril lavigne etc?

18 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Parere buna nu prea am pentru ca in capul lor sigur e haos total.
As avea si eu o intrebare derivata din a ta : Cu ce gen de rock combina prostiile alea?

| LastChance a răspuns:

Niciodată o persoană devotată rockului nu va combina muzica bună cu rahaturile scrise de tine mai sus. Părerea mea este că ăla care e rocker, e rocker şi atât. Nu poţi combina Black Sabbath cu Lady Gaga...e absurd. Ok, şi când zic rocker nu mă gândesc în niciun caz la Tokio Hotel sau Paramore. De aştia puţin îmi pasă, doar că ceilalţi îi văd ca pe noi, cei care ascultăm rock bun. Trist...
Deci, cei care combină rockul cu danceul şi mai ştiu eu ce rahaturi, eu nu îi numesc rockeri.

Baftă!

| ΛŁ3ЖΔЙĐЯΔ a răspuns:

In primul rand, fiecare are dreptul sa asculte ce doreste, dar intr-adevar, daca este rocker si stie ce este muzica de calitate, nu va face niciodata o salata din rock adevarat si muzica de consum.
In al doilea rand, depinde si ce fel de rock asculta pentru ca daca nu stie care este rock ul adevarat, clar nu e rocker si asculta alte chestii care sunt apropiate de rock dar nu sunt si sinonime.
In concluzie, parere buna nu am deloc pentru ca muzica de calitate u trebuie defaimata amestecand-o cu muzica de consum. ^^ Parerea mea.

| apples a răspuns:

Sunt 3 categorii diferite acolo.
Inna? Oau. Buna combinatie. (no comment la asta)
Avril Lavigne canta "rock" pentru prepubertini.
Lady Gaga vrea sa socheze cu orice aparitie a ei dar are si voce buna spre deosebire de majoritatea vedetelor pop care au parte de celebritate o vara (si de aceea o sa mai auzim de ea ani multi, spre bucuria unora sau mânia altora, cum e LastChance, rockerul cel mai true de pe TPU).
Daca aleg ei sa asculte combinatii de astea, treaba lor. Daca devin fani in functie de circumstante... inseamna ca stiu sa se adapteze. happy Sau te referi la rockerii "de ocazie"? Da bine sa fii rocker acu?
In orice caz, probabil ca multi nu s-au hotarat (inca?) sa se rezume la un anumit gen muzical si sa le "ostracizeze" pe celelalte. Sau poate au trecut deja de etapa in care asculta un singur gen muzical. Nu vad nimic in neregula in a asculta Sopor Aeternus sau Cannibal Corpse si Lady Gaga daca asta iti gadila tie simturile.
Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-au înțeles nimic. Probabil le consideră niște excepții. Sper să fie așa, deși nu cred.
În primul rând persoanele acelea au o cultură limitată și nu înțeleg mesajul transmis, eu aș fi scârbită să ascult pe Inna cum ne invită la dans și party toată noaptea sau cum vrea ea să fie iubită iar apoi să ascult o melodie frumoasă (trebuie` să dau exemplu de mesaj aici? sunt prea multe!).
Ascultă acest gen pentru a părea diferiți față de societate, dar când sunt singuri dau pe kiss fm fără nicio reținere și uită de rock.
Eu nu prea am văzut așa combinații, dar dacă zici tu... poate cu tâmpenii gen Tokio Hotel da, dar nici chiar așa.
E ca și când cineva ar purta tinichele cu aur simultan, nu merge.

| Crisis a răspuns:

Oameni fara personalitate, nomazi in muzica.

| Raengar a răspuns:

Ce ai spus aici imi aduce aminte de o poveste din viata mea de 15 ani momentan

ma intalnisem ca varul meu mai mare cu 2 ani ca mine care asculta si rock

l-am intrebat curios ce mai ai pe telefon? el imi raspunde relaxat aaa pai cannbial corpse bloodbath disturbed breaking benjamin etc si ceva dj nu stiu cum

eu wtf? ai cumva dj? pai parca erai metalist
da el aaaa pai sunt da-mi place si asta

eu ii zic frate nu le poti amesteca ce dracu faci ciorba? rock cu dance cu ***?
hoatarastete ori rock forever ori clubareala
anyways am reusti sal aduc pe calea cea buna ca sa zic asa dar parerea mea despre oamenii care asculta rock cu dance cu house este ca nu au gust in ceea ce priveste muzica

de exemplu e stupid sa auzi o melodie gen ne place ne place etc si dupa ceva de genul
devin wont go to heaven
she's just another lost soul about
to be mine again

si dupa sa urmeze inna

pe mine unu ma apuca toti dracii cand ii vad pe strada cu prostiile astea
din cauza asta nu am mers nici la banchet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Raengar, că bine ai zis-o cu banchetul!
Al meu a fost ieri și a ținut până azi noapte la 4. Măcar tu ai reușit să nu te duci, dar noi am cam fost obligați. Și foarte interesant că s-au băgat TOATE genurile muzicale, dar niciun fel de rock. Până și manele de-ale lui Guță! A și trebuit să dau din cur pe alea, mi-era și scârbă dar nu aveam încotro că nah, e sfârșitul clasei a 8-a.

| Nesquik_1900 a răspuns:

Bună!

După părerea mea, un om care se numeşte ROCKER, nu combină muzica bună ( God, ma refer la muzică chiar bună ) cu acele căcaturi. Damn! Un om care într-adevar este (citez de la @LastChance) devotat rockului nu va combina Metallica ( ai înteles de ce am scris cu literă mare nu? pentru că sunt genii omule, genii! ) cu manelele de mai sus.

Baftă!

| TeoPT explică:

Mda, și eu mă gândesc cu groază la banchetul de sâmbăta viitoare, și deja de câteva luni îi aud pe cocalarii de la unele clase, că vor să pună NUMAI manele și muzică lăutărească. Tot ce a rămas să fac e să stau și să sper că dragii noștri profesori nu vor fi de acord să le cânte Guță, pastramă, puștiu sau mai știu eu ce ratați toată noaptea... House-ul mai e acceptabil, mai ales dacă ești 1 contra 80 în sala aia și majoritatea dintre ceilalți 79 n-au auzit în viața lor de melodii dansante din anii 80-90...Parcă tot mai bine house decât pastramă toată noaptea. Cum le am eu bine de tot cu dansul, o să fie o noapte splendidă. (sarcastic mode off)

Părerea mea despre acești oameni este asemănătoare cu cea a userilor LastChance (în principal, e cam aceeași), CrisisAscultaDimmuInCasti, JelliLovesDigital112, Raengar. Cei care combină house-ul cu rock-ul ori sunt proști, ori sunt șmecheri.

Mersi de răspunsuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu plăcere, 7h30.
Sper că va fi suportabil pentru tine. Să îmi povestești cum a fost. Multă rezistență și răbdare să ai. Să nu îți dea lacrimile, că te desparți de colegi. Pe mine m-a durut fix undeva oricum, nu am avut pentru cine plânge.

| Bogdanux a răspuns:

@7h30

Auuu mama succes la banchet! Sper si eu sa nu fie cum ai spus tu.Ti-as fi zis mai multe dar eu cand am terminat clasa a 8-a nu am fost la banchet, deci nu am trait experienta asta.

Ai putea totusi sa te aliezi cu profii smug, o vrajeala ceva, poate tine.

| Raengar a răspuns:

@7h30 mult noroc la banchet si rabdare de fier... daca e poate te fofilezi pe la profi, vii cu un cd plin cu heavy metal(pe care sa scrie manele laughing
te duci la dj il asasinezi gen assassin's creed ii ciordesti hainele bagi cd u dai sistemul la maxim si pornesti mega heavy metalul

dai volumul atat de tare incat sa le explodeze urechile colegilor tai si sa le sara creierii pe pereti

(p.s) scuzati imaginatia bogata ce face disturbed din om

| TeoPT explică:

Sincer imi pare rau ca pentru voi banchetul nu a fost o experienta frumoasa... Pentru mine a fost splendid. Mersi de urari oricum laughing

| TeoPT explică:

(cititi degeaba)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și mie îmi pare rău că o idioată/un idiot ți-a raportat ultima întrebare, aceea de la Adolescenti cu banchetul. Mi-a luat 20 de minute să scriu acel răspuns pentru ca apoi să mă dea spre login (îl scriam în timp ce se raporta).
Frustratul/frustrata naibii!

| TeoPT explică:

@Jelli - scrie-l prin mesaj, cu prescurtari/fara diacritice. Sa iti ia mai putin. Vreau si eu sa vad ce ai fi scris.

| AndreiAlexandru36 a răspuns:

Mai fiecare cu gusturile lui nu? pana la urma fiecare asculta ce-i place dar totusi nu as asculta gaga sau inna, hai avril mai merge pentru ca ea canta punk rock