| Tpu_4826 a întrebat:

Ce parere aveti ca J Lo si Pitbull intr'un fel au copiat melodia Lambada? In melodia On The Floor se regasesc unele cuvinte din Lambada. Melodia este aceeasi si unele versuri.In tradevar melodia lui J Lo este frumoasa dar nu mi se pare corect ca au copiat acestă melodie. vouă vi se pare frumos din partea lui J Lo că a copiat melodia Lambada?

Răspuns Câştigător
| Jadeite a răspuns:

De fapt, si Lambada e plagiata :P melodia originala se cheama "Llorando se fue" compusa de Los Kjarkas, ceva formatie din Bolivia http://en.wikipedia.org/wiki/Los_Kjarkas, linkul catre mel originala: http://www.youtube.com/watch?v=mT4T5GyGqRQ

2 răspunsuri:
| TokyoGirl a răspuns:

Parerea mea nu este prea buna adica...hello sunt copiatori! Melodia Lambadaa ar trebui sa fie un iar cea On The Floor ar trebui recompusa.

| CârnăciorIubeșteImprimantă a răspuns:

Lambada nu e copiata si ei nu au copiat melodia. E logic. NU ai voie sa faci asa ceva pentru ca melodia Lambada are drepturi de autor. Ce a facut J Lo cu Pitbull este un COVER happy care contine ANUMITE parti din Lambada happy