| motanu a întrebat:

Ce parere aveti de prestatia romaniei la eurovizion? mie mi-a placut foarte mult.big grin dar de germania ce parere aveti? a meritat sa castige?big grin

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Paula si Ovi au fost impecabili, bestiali, grandiosi! Un show fantastic, incredibil, de-a dreptu' spectaculos! applause thumbs up Bravo, Paula! Bravo, Ovi! applause Au fost fantastici, mai mult decat perfecti (mai frumosi, sexosi big grin , relaxati, mai stapani pe ei...decat in semifinala)! applause Locul 3 pentru Romania este egal cu locul 1 (daca ne numeam Russia sau Germania, eram castigatorii detasati winking )! Sau am un exemplu mai bun: daca aveam piesa Germaniei, ieseam pe ultimile locuri, nu ne-ar fi votat nici dracu' oh go on (doar vechea, buna Moldova love struck ). A fost o prestatie grandioasa si m-au facut foarte mandra! applause

Singurul lucru care imi umbreste fericirea, este faptul ca Germania a iesit pe locul 1 angry , din punctul meu de vedere nu-l merita deloc! Era mai firesc sa se claseze in cel mai bun caz pe locul 5 (si sunt foarte generoasa cand spun asta winking big grin ). Sunt aproape sigura ca victoria Germaniei a fost aranjata, stabilita de din 'nainte. Pacat... Sa le fie rusine (sunt sigura ca si ESTE! Ati vazut ce fata avea Lena, cand la sfarsit toata sala era in stare de soc ca ea a castigat, nimeni n-o sustinea, toti aveau fete triste, thinking revoltate, pline de despret)! shame on you Nu sunt suparata ca suntem pe locul 3, ci din cauza faptului ca Germania s-a clasat in fata noastra pe nedrept angry (Lena are o piesa bunicica si atat! nu e de locul 1, nici de 10 nu e! not listening ), insa Turcii au fost cu adevarat buni, ca si noi, si n-am nimic cu ei, chiar ma bucur ca au iesit in TOP 3 impreuna cu noi! thumbs up
Felicitari, Paula, Ovi, Romania! winking applause Mersi pentru aceasta victorie (eu asa o simt, ca pe o victorie adevarata applause )! rose

P.S. love struck multumiri Moldovei (MEREU a fost O DOAMNA big grin love struck applause ) pentru cele 12 PUNCTE (unicile pe care le-am primit anul acesta)! rose Scuze ca noi n-am fost la fel de (DOMNI sad ) uniti, loiali sad , desi voturile mele personale au fost in primul rand pentru Moldova, care a avut si ea o piesa remarcabila, frumoasa big hug (nu inteleg cum de i-au iesit doar 10 puncte din partea Romaniei it wasn't me ) si in al doilea - pentru Turcia si Ucraina (au fost pe gustul meu). Mi-e rusine pentru situatia creata si tot ce pot sa fac acum, e sa sper ca la anu' n-o sa se mai repete. sad rolling eyes

6 răspunsuri:
| al3xxxutz a răspuns:

Mie mi-a placut mai mult mel Romaniei decat a Germaniei

| Locaa a răspuns:

Nu. dar a castigat pentru ca acolo situatia economica este mult mai buna ca cea din romania care nu ar fi putut sustine eurovisionul la anul`. dar este excelent locul 3 fata de 19 cat am luat anul trecuthappy

| FucktheSystem a răspuns:

Nu mi-a placut deloc melodia romaniei.
Si nici a germaniei nu ecine stie ce...
Im more into punk-rockwinking

| cornel a răspuns:

Merita sa castige Romania. dar de.

| ღ♥ღuLyღ♥ღ a răspuns:

Germania este o tara foarte respectata in Europa, si cu asta am spus totul. Melodia Romaniei este frumoasa si chiar meritam un loc pe podium, fata de anul trecut (locul 19), sa simtit ca Elena nu era pregatita pentru a participa la un astfel de concurs. Felicitari Paulei si lui Ovi~!

| AvalohAlyn a răspuns:

Parerea mea este ca Germania nu merita sa castige, pot spune ca Romania a fost mai buna ca Germania.Nu ma asteptam la locul 3 in privinta Romaniei si ma bucur foarte mult pentru asta.