| AndreeBăă a întrebat:

Ce parere aveti despre MANELE, va plac?

16 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Sunt un jeg ce polueaza fonic.N-as asculta gunoaiele acelea pentru nimic in lume. Daca as putea, as interzice cantarea si ascultarea lor.

| Razviiiiiiiiii a răspuns:

Iwww.Nu stiu cum unii pot sa asculte acest, nu stiu daca ii pot spune gen de muzica..aceasta..prostie. Sunt foarte naspa. Mie unul nu imi plac. DELOC!

| Neberius13 a răspuns:

Tu ce parere ai despre DECES, ti-ar placea sa incerci?

| AndreeBăă explică (pentru Neberius13):

Aiurea raspuns...Tu ce parere ai, crezi ca ma ajuta raspunsul tau?

| Neberius13 a răspuns (pentru AndreeBăă):

Asa intrebare asa raspuns, deci da, ai cerut o parere, ti-am raspuns printr-o intrebare retorica care reflecta parerea mea destul de bine...

| Indestructible a răspuns (pentru AndreeBăă):

Cu ce te ajută pe tine părerile noastre despre manele?

| IncorrectUsername a răspuns:

Asa si asa dar mai mult pop-ulbig grin

| 拉维尼亚 a răspuns:

Le detest

| Inemes a răspuns:

La ce melodii ai in playlist nici o flegma nu meriti.

| AndreeBăă explică (pentru Inemes):

Mai bie ti-ai controla vocabularul unu la mana si doi la mana mai usor cu flegmele.

| Inemes a răspuns (pentru AndreeBăă):

Stai tu linistita ca nu-mi irosesc flegmele pe una ca tine.

| AndreeBăă explică (pentru Inemes):

N-am ce sa zic, baietoi original...laughing)nici macar nu ma cunosti si zici „pe una ca tine".

| Labyrinth a răspuns:

Nu ascult manele dar nu sunt nici genul care să spună "aoleu sunt groaznice moarte celor care ascultă". Fiecare ascultă ce vrea şi face ce vrea. Mă deranjează însă atunci când aud manele din maşini când merg pe stradă sau când dau vecinii petrecere (nu se întâmplă doar cu manelele). Manelele nu prea mai sunt "la modă" acum, au fost prin 2004- 2005 în vogă.

| stefioctavia a răspuns:

Nu imi plac.dar acum depinde si de gusturile fiecaruia!

| KoreanGirl a răspuns:

Nu le suport! Sunt împotriva lor din toate punctele de vedere! Este însă o lume liberă unde fiecare ascultă ce vrea. Preferinţele muzicale nu se discută. Fiecare suntem diferiţi prin modul de a gândi, de a ne purta. La fel şi cu muzica. Manelele sunt un alt fel de muzică, percepută doar de o anumită categorie de persoane tocmai din cauza acestor diferenţe care ne diversifică lumea. Nu doresc să jignesc pe nimeni dar eu nu suport manelele şi nici nu o să le suport vreodată. Aceasta este părerea mea.
Peace...

| raluca12347 a răspuns:

Manelele sunt niste melodii care nu au nici un pic de mesaj in ele. Manelistii plagieaza si se cred importantii si fac asta doar pentru banii.
Eu ascult,rock,hardrock,nightcore,hardcore,deathcore, core, trap, dubstep si dnb.
Aceste genuri au mesaje emotionale, ura si putina drama.
Manelele sunt ciudate si greu le intelegi