| zooooza a întrebat:

Ce parere aveti despre melodia lui Michael Jackson, Morphine. http://www.youtube.com/watch? v=qb3t83dqkcY&feature=player_embedded#!
Mie imi place foarte mult. Dar oare la ce se referea Michael? Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Alee_6805 a răspuns:

Nu stiu ce sa cred.Pe o parte cred ca ar fi cerut ajutor.

5 răspunsuri:
| cornel a răspuns:

Nu merge linkul

| zooooza explică:

Scuze. Uite aici likul http://www.youtube.com/watch?v=qb3t83dqkcY.Nu am copiat tot.

| zooooza explică:

Asta zic si eu...ca cerea ajutorul... Dar nu cred ca se droga, sau ca era dependent de anumite medicamente.
Cred ca cerea ajutorul, dar nimeni nu il baga in seama.

| Alee_6805 a răspuns:

Mersi pentru funda Luiza.Pup.Nici eu nu cred ca se droga.

| MichaelJosephJackson a răspuns:

"MORPHINE" este cea de-a doua piesa inclusa pe albumul "Blood on the Dance Floor (HIStory in the mix)" din 1997.
Versurile fac referinta la dependenţa lui Michael de Morfina(un analgezic puternic din categoria stupefiantelor ce creeaza dependenta si care este indicat pentru calmarea durerilor puternice) si Demerol(un calmant asemanator morfinei).

Mesajul piesei este dur si vine ca un strigat de ajutor din partea artistului. Pe alocuri insa se pare ca Michael canta din perspectiva seducatoare a drogului insusi.