| nehirerdogan a întrebat:

Ce parere aveti despre muzica hip-hap si rock? vreau sa stiu cat mai multe pareri va multumesc

Răspuns Câştigător
| alinaalinutza a răspuns:

Muzica rock e de preferinta hip hop este mai mult vorba decat muzica asta este parerea mea... Muzica rock poate fi in doua moduri: rockul galagios si asurzitor sau rockul mai lent putin (mie imi place mult rockul mai lent)trupa mea preferata in rock este Jonas Brothers canta bine rock si Miley Cyrus

PS: incearca likul asta sper sa iti placa melodia:
http://www.youtube.com/watch?v=eV6jic1TZ_8

PS: incearc-o si pe asta este miley cyrus
http://www.youtube.com/watch?v=5rXrRaFpTVM

15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place muzicaa rockwinking deci am o parere foarte buna tongue!

| cioco1tweety a răspuns:

Mie imi place hip-hap-ul, cu rock-ul mai putinbig grin
Dar tu?batting eyelashes

| aby a răspuns:

Eu una prefer hip-hop-ul dar n-am nimic impotriva rock-ului.Fiecare este liber sa asculte ce vreahappy

| hanry a răspuns:

Asculta fata rockul ghitic si popul

| hanry a răspuns:

Asculta fata rockul ghitic si popul

| hanry a răspuns:

Asculta fata rockul ghitic si popul

| hanry a răspuns:

Asculta fata rockul ghitic si popul

| .-RaZvY-. a răspuns:

Si eu ascult rock ca si Ione (dienutzaaa) deci am si eu o parere foarte buna. big grin tongue

Si pentru tine Henry se scrie gothic nu githic.winking

| misschocolate a răspuns:

laughing
se scrie hip-hop nu "hip-hap"

da e tare muzica hip-hop
si muzica rock e frumoasa
dar prefer pop-rock
nu chiar rock.

| botzo a răspuns:

Am o parere buna despre rock.Mai ales black/viking/melodic death metal.

| lille a răspuns:

Ideea e ca amblele tipuri au un mesaj bine conturat, numai ca unii stiu sa exprime mai bine asta si unii mai putin. Mie imi place mult mai mult muzica rock, in special ca un spectacol de rock e net superior unuia de hip hop.calitatile vocale alea solistilor, sound-ul.

| Alex >D a răspuns:

Hip hap?
PS : Rockul nu este pentru toti! Daca te respecti asculti rock adevarat nu " imitatiile" din ziua de azi numai pentru ca asa asculta 2-3 prieteni de-ai tai. De ex. Pink floyd, Bon Jovi, Metallica, Nirvana ( punk rock ), Led zepellin, Gary Moore, Def Leppard, ma bucur ca am fost de ajutor.

PS : gothic rock? nightwish? lacuna coil? evanescence? mai bine ascult manele! cum sa cante o fata rock? cum sa combini rock cu hip hop? shame shame shame

| Pepper9 a răspuns:

Imi place muzica rock si cu hip-hap-ul mai putin.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E suer tate muzica rock si hip-hap imi place foarte mult mai ales jonas brothers ooooo jonas preferatu meu il iubesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este super tare