Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| MM a răspuns:

Ce scumpi sunt :X
Cum sa-i omori? Nu judec pe nimeni, dar nu as face asa ceva niciodata, nu as putea pe urma sa-mi vad de viata, linistita, stiind ce am facut.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Am derulat in ong o campanie anti-avort...
Ce parere sa am? Prezervativ oricand, numai sa nu aud partenera ca a facut asa ceva.

| Gabystelistu95 a răspuns:

Dragutii de ei :*

| ancalazar a răspuns:

Mai copii...hai sa ne intelegem... Avortul nu e o chstie in care vine una de 17 ani si ii zice uneia de 30 "Ai fost o proasta ca ai facut avort. Ucisa de copii!" si nici invers.Eu nu sunt pro avort numai ca ...decat sa vad o fata de 17 care dupa o noapte de bautuar si sex naste un copil de care mai mult nu va avea grija deact sa aiba sau sa vad un cuplu tanar crescand un bebe desi nu au paine sa-i dea ...nu imi place chiar deloc.Nu zic ca ar trebui sa fim de acord cu avortul sau ca daca te-ai imbatat ai dreptul sa faci orice si apoi sa scapi cat mai usor de consecinte.Nu zic asta, dar de ce sa aiba si imi mult de suferit...Este adevarat ca ei simt si ca mor dar ar simti si mai rau o mama la fel de copil ca si ei sau lipsa hranei, a igienei si a educatiei sau un tata betiv.Incercati pe cat posibil sa evitati situatii care duc inspre un avort, dar nu le judecati pe cele care fac asta! Spun asta pentru ca e foarte probabil ca ele sa fii fost constranse de propia prostie sau de prostai parintilor sau a iubitului sau de lipsa banilor sau de lipsa unui acoperis stabil ...Este mult mai complicat decat pare...