| BeAmazing a întrebat:

Ce semnifica pentru voi melodia Nimeni Altu' - Înger şi demon? Ce intelegeti voi din versurile acelea?

Răspuns Câştigător
| dgeko a răspuns:

Este vorba despre un baiat care acum regreta ca a facut o fata sa sufere dandu-si seama prea tarziu ca sa mai poata repara ceva (nu mai poate fi impreuna cu acea persoana)

13 răspunsuri:
| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

2 indragostiti care s-au despartit si regreta,

Răspuns utilizator avertizat
| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Numeste-ma demon aseara am facut un inger sa planga happy atata inteleg eu ce m-a atins la suflet.

| IndiferentXD a răspuns:

Povestea vietii multora aici straight face o ascult de 10 ori si ma calmez happy!

| BeAmazing explică:

Ok, eu nu ma supar de parerea ta!

| dgeko a răspuns:

Ma reprezinta acele versuri!

| BeAmazing explică (pentru dgeko):

Adica? Pentru tine ce inseamna acele versuri? (Inafara de faptul ca te reprezinta)

| dgeko a răspuns (pentru BeAmazing):

Mi s-a intamplat ceva de genul, mai putin partea "mie sa-mi dai moarte" inca nu-mi dorec asa ceva..sunt prea tanar laughing
In concluzie prima strofa mi se potriveste...

| BeAmazing explică (pentru dgeko):

Dar tu asculti aceasta melodie din cauza ca ai suferit din dragoste sau din placere?

| dgeko a răspuns (pentru BeAmazing):

Ambele

| BeAmazing explică (pentru dgeko):

Mersi de raspunsuri! Incerc sa-mi dau seama ce reprezinta pentru persoanle care-mi raspund la intrebare melodia aceasta!

| dgeko a răspuns (pentru dgeko):

Este vorba despre un baiat care acum regreta ca a facut o fata sa sufere dandu-si seama prea tarziu ca sa mai poata repara ceva (nu mai poate fi impreuna cu acea persoana)

| Piticiubeşteciocolatacaldă a răspuns:

Tristeţe. Mie-mi aminteşte de fostul meu iubit, care mi-a dedicat-o.

| hetealx a răspuns:

Eu inteleg din acele versuri ca am fost un copil iresponsabil care nu a tinut cont de nimic si acum doare. Inteleg ca e prea tarziu sa ma gandesc la niste lucruri la care trebuia sa ma gandesc cat timp am fost impreuna. Ii doresc tot binele din lume chiar daca eu voi fi osandit de sentimentul de iubire care i l-am purat si i-l voi purta mereu adanc in sufletul meu, si ca muzica lui Nimeni Altu' e singura care imi poate alunga durerea din mine, sau macar sa mi-o minimalizeze!