| UrbanBitch a întrebat:

Ce simtiti ca vreti sa faceti atunci cand ascultati rock?
de exemplu:eu ma ridic de pe scaun ori dau putin din cap pe scaun si imi imaginez cum ca as fi intr-o camera fara gemuri si muzica ar veni de la sine incepand sa tremur si sa ma simt bine auzind rock metal.

8 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Pai,simt ca as vrea sa fiu pe Wembley in fata a 100000 de oameni si sa cant melodia pe care o ascult in acel moment.Pe mine rock-ul ma duce in Fantasia atunci cand il ascult.Mai am si senzatia ca as vrea sa ma duc pe un camp plin de oameni si sa alerg necontenit printre ei si sa ajung pe un deal deasupra lor; oricum chestii de-astea mai fantastice.Depinde si de melodia pe care o ascult.De exemplu, cand ascult Ride The Lightning as vrea sa pot incastra fulgere in mine si sa le trimit oriunde as vrea.Sau la The Trooper, as vrea sa fiu pe campul de batalie de pe coperta albumului si sa ma duelez cu Eddie The Head, avand o sabie ca a lui.Cand ascult rock as vrea cumva sa controlez lumea, deoarece ma simt mai puternic cand ascult rock.Pace!

| FucktheSystem a răspuns:

Depinde de dispoziția mea și de melodie. Uneori mă relaxează și mă întind în pat, alteori mă energizează și fac headbanging. Depinde...

| AG a răspuns:

Depinde. De cele mai multe ori imi imaginez scena, si pe mine cantand acea melodie[da stiu, ciudatlaughing]. Si sunt unele melodii la care pur si simplu imi vine sa ma ridic de pe scaun si sa incep sa cant cat pot de tare.

| Polaris a răspuns:

Să mă cert cu jumătate din planetă şi să le fac faţă tuturor (fizic şi psihic).

| Edd_4925 a răspuns:

Genial, n-am ce sa zic.
Chiar daca nu vei crede, sunt o persoana, iar ca persoana imi place sa socializez. Frate nu inteleg de ce faptul ca asculti un anumit gen de muzica te face mai special.
Dialog tipic.
"Ce faci?"
"Ascult muzica...ROCK"
E ok, nimanui nu-i pasa. E o piesa importanta intr-un grup probabil, poate asa te-ai putea integra. Dar nimanui nu-i pasa cu adevarat de chestia asta.
Nu genul de muzica te defineste ca persoana, nu esti cu nimic mai presus decat un manelist.
Si ca sa iti raspund la intrebare, nu simt nimic din linia melodica. Simt versurile eventual si atat...si ce o mai fi insemnand si rock metalu ala?

| DieForDeathCore a răspuns:

Eu de cele mai multe ori incep sa dau din cap pe melodiile preferate. Rockul este ca apa... pardon AERUL pentru mine. Nu pot trai fara muzica rock. Cand ascult rock ma simt ca si cum as trai cu formatia. Versurile imi curg prin maini si instrumentatia imi mangaie urechile happy happy happy happy happy

| UrbanBitch explică:

@Auzi tipu, am vorbit eu despre muzica acum? lasa tu chestiile tale cu ''ce stii despre ROCK''.Ca nu am vrorbit despre rock si aici trebuiau sa raspunda numai rockerii.Nu ca sunteti voi destepti si imi bagati mi-e in cap ca muzica pe care o ascult nu e buna. Apropo nu am spus ca rockul ma face intr-un fel pur si simplu imi plac zgomotele si versurile.La fel si la rap numai ca acolo nu sunt zgomote ci este bassu si versurile.Asa ca te rog...e in spre binele tau, fiecare are gusturi diferite.Si pana la urma numai in Romania poate cineva sa combine rocku' cu manelele.Si bine mai dobitocule, pana la urma de ce ai raspuns daca tot nu stii ce este rock metalul?! cauta pe net, sau aaaa...stai ca stiu vrei sa-ti dau lectii de viata.Pai asculta Metallica, man, si vezi.Pe rockeri poate cu siguranta ii face mai speciala in special rockul.Te-am pupat.

| UrbanBitch explică:

@Edd Adica pardon am vorbit despre rock dar nu despre muzica rock