| Rocker4Ever a întrebat:

Ce stil de muzica va place mai mult rock-ul sau hip-hop-ul?

22 răspunsuri:
| Bogdybgd a răspuns:

Personal n-am nimic cu rockerii,e un gen worldwide,care a înconjurat lumea,intr-un fel sau altul,totusi eu nu-i înteleg pe ei,sau mai ales pe trupele de hard rock,care urlă de zici ca sunt posedaţi,în fine.una peste alta
Îmi place hip hop-ul, in special cel oldschool, ascult de 4 ani de zile hip-hop şi mi se pare genu' care exprima cel mai mare adevar, ce mai adevarata muzica practic.PACE!

| LastChance a răspuns:

Rock.

| Ariannna a răspuns:

Amândouă.Dar cred că mai mult hip hop-ul! happy

| Zole a răspuns:

Rock

| Callme a răspuns:

Ambele, dar eu aleg rock-ul.

| AlQaeda a răspuns:

Rock
dar nu in exces big grin

| LadyLilith a răspuns:

Rock si metal mai presus de orice!

| RuxandraBenMeir a răspuns:

Rock...Btw si metalul e tot un fel de rock

| Dumnezău a răspuns:

Rock mereu

@Bomfunk:Copile, vezi ca nu in hard-rock se urla.In screamo se face asta, dupa cum ii spune si numele genului.Nu ma complic cu tine, esti doar unul din marea gloata de nulitati care face rockerii satanisti, vrajitori sau mai stiu eu ce rahaturi.Pace!

| FucktheSystem a răspuns:

Rockul, personal nu condiser hip-hopul un gen de muzică din simplul fapt că nu prea se cântă ci mai mult se recită. Înțeleg că are versuri cu mesaj, rap-eri au un stil propriu, înțeleg asta dar nu văd care e legătura cu muzica.
@Bomfunk, normal că nu-i înțelegi, rock-ul nu e făcut să fie înțeles de oricine...

| Gandăr a răspuns:

Idem @Lilith. (:

( Roboţelul iar are probleme cu majusculele)

| Swallow a răspuns:

Rock`ul happy

| Emmanuela a răspuns:

Raspund ca toti cei inteligenti, Rock!

| Ralucaaaaaaa a răspuns:

Hip hopul nu este un gen muzical, este o cultura.

| darksideofthemoon a răspuns:

Rock!

| TeoPT a răspuns:

Rock
Și hip hop-ul nu e gen de muzică, Rap-ul e genul de muzică.

| Metalll a răspuns:

- Oarecare, Rockul e o arta happy

| eu04 a răspuns:

Rock!

| βeβeℓușa a răspuns:

Serverul 7h30 sa nu mai spuna prostii! Si hip,hapul este gen de muzica adica de exemplu cea care o canta guess who si puya e hip hop :X acum sa dfeinitez

rockull=modalitate de a te respecta de a te exprima de ai face pe altii sa asculte ce ai de spus!-Versiunea mea- Rockul este un stil demnitar cateodata asurzitor este foarte tare, un stil de a te exprima, de a spune si a intelege ceilalti prin ce lucruri treci :Xe un gen worldwide,care a înconjurat lumea,intr-un fel sau altul, e un gen care te face sa realizezi adevaratele trairi

Hip'Hopul:X :
Tot un stil minunat este ca un stil de repar, muzica in romana plina de injuraturi, etc, idem Rap-ul, este genul muzicaal, iar hip hop este genul dansant dar mai exact o spun cu toata seriozitatea ca Rap-ul si Hip'Hopul sunt aceeasi chestielove struck

funda?

| Ralucaaaaaaa a răspuns:

@Hunter
Este, dar prea putini sunt capabili sa o inteleaga.

| TeoPT a răspuns:

@SmileChupsDă
Hip Hop-ul nu e un gen de muzică. Hip Hop-ul este o cultură care cuprinde genul de muzică Rap. Oricum deja m-am convins că habar n-ai ce înseamnă rap. Auzi, Puya laughing Ăla e manelist în toată regula.

Uite un motiv în plus pentru care aleg rock-ul, pentru că 90% din rap e comercial, iar majoritatea rapperilor ascultă rap doar ca să se dea mari șmecheri de cartier, incapabili fiind să observe diferența între rap-ul bun cu mesaj și cel comercial făcut pentru bani. Un exemplu foarte bun ești tu. Nu spun deloc prostii, spun adevărul adevărat, pe care unii dintre voi chiar nu vreți cu nici un chip să îl aflați.

Baftă

| Andreea4509 a răspuns:

Rock for ever! nu inteleg de ce unele persoane trebuie sa se ia de genul asta de muzica sau de oricare alt gen. daca nu iti place taceti, nu ne intereseaza parerea voastra. happy