| xDcreepy a întrebat:

Ce stiri mai stiti despre Evanescence? e adevarat ca Amy Lee are de gand sa scoata un album nou. Daca da, solo sau cu vechea formatie. Va rog, niste detalii, cevahappy Mersi!

Răspuns Câştigător
| GaBa a răspuns:

Amy chiar vrea sa scoata un nou album

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amy Lee a postat pe internet un mesaj video adresat fanilor formatiei Evanescence.

Prin intermediul acestuia ea anunta lansarea single-ului `Together Again`, o piesa noua si veche totodata.

Melodia fusese inregistrata initial pentru albumul `The Open Door`, lansat in 2006, dar nu a mai fost inclusa pe material si prin urmare n-a mai ajuns nici la public.

In afara de lansarea single-ului `Together Again`, Amy Lee anunta admiratorii Evanescence ca in curand trupa va incepe inregistrarile pentru un nou album.

`Salut, sunt Amy Lee din trupa Evanescence. Suntem foarte entuziasmati ca am putut lansa in sfarsit cantecul Together Again si speram ca o sa va placa. Vom intra in studio luna aceasta pentru a incepe inregistrarile la cel de-al treilea album al nostru, asa ca pregatiti-va sa auziti multa muzica daca te ajuta cu ceva