| OnePiece a întrebat:

Ce tara face cea mai buna muzica? Eu cred ca Finlanda. Au trupe gen Nightwish, Korpiklaani, Sonata Arctica, Turisas, Ensiferum, Kivimetsan Druidi si Startovarius.

Dar voi ce credeti?

3 răspunsuri:
| JackFrost96 a răspuns:

Marea Britanie. De ce?
Pink Floyd, Led Zeppelin, Beatles, The Rolling Stones, The Who, Black Sabbath, Queen şi multe alte trupe ce au revoluţionat muzica rock, acolo au fost înfiinţate.
Alte 2 ţări pe care le-aş menţiona sunt SUA (Aerosmith, Metallica, Eagles, Guns N' Roses şi Nirvana) şi Germania (Scorpions şi Rammstein).
Oricum, e doar o părere personală, cred că toţi care o să răspundă o să-ţi zică de ţările din care provin trupele lor favorite. laughing

| Harlab_Liana_1998 a răspuns:

Koorea. Bts

| RAY a răspuns:

Depinde de genul muzical, s-a dovedit ca limba germana e ideala pentru genu de muzica rammstein, eu consider limba engleza cea mai frumoasa limba din cate am auzit si limba romana e o limba muzicala, norvegiana e buna pentru hip hop find mai masculina