| Frewwd a întrebat:

Ce trupe (cantareti) rock ascultati? Nu-mi insirati trupe care nici nu ati auzit de ele.Doar ce ascultati voi.

27 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Sunt multe, o sa scriu o parte din ele. Evanescence, Trooper, Truda, Rammstein, Queen, Alternosfera, Megadeth, Dimmu Borgir.

| Frewwd explică (pentru CautNume):

Asculti rock romanesc?!

| CautNume a răspuns (pentru Frewwd):

Da, si nu vad care e problema.Multe trupe din Romania sunt peste altele straine, dar care sunt mai cunoscute, numai pentru ca cele din Romania nu sunt promovate.

| Frewwd explică (pentru CautNume):

Ho, ba, ca nu ti-am zis nimic rau.Si mie imi place rock-ul romanesc.

| CautNume a răspuns (pentru Frewwd):

Ti-am raspuns eu de parca mi-ai fi spus ceva de rau?

| Frewwd explică (pentru CautNume):

"Da, si nu vad care e problema"

| CautNume a răspuns (pentru Frewwd):

Asa.Ti-am zis ceva de rau? Te-am jignit?

| Frewwd explică (pentru CautNume):

Nu dar ai raspuns de parca ti-as fi zis ceva rau.

| DrinkMySoul a răspuns:

Cinema bizarre, the pretty reckless, three days grace, red, papa roach (last resort), green days, Evanescence, linkin parca (nu ma lasa TPU sa scriu cu k)

| iKaede a răspuns:

30 seconds to mars, imagine dragons, the pretty reckless, green day, ac/dc, guns n' roses, kiss, marilyn manson, linkin p., hanni el khatib, bring me the horizon, fun(e alternative but), black veil brides, thousand foot krutch, juliet simms etc

| iKaede a răspuns (pentru iKaede):

Am uitat nirvana, aerosmith, metallica, muse;

| Crucified a răspuns:

N-am chef să-ţi spun. Hai că mă duc să-mi fac tema la mate... laughing

| Frewwd explică (pentru Crucified):

Oricum nici eu nu aveam chef de citit...

| Crucified a răspuns (pentru Frewwd):

Bravo.

| Frewwd explică (pentru Crucified):

Presupun ca ti-ai terminat tema?!

| Crucified a răspuns (pentru Frewwd):

Neah, fac mâine ce mi-a rămas...

| Sociopat a răspuns:

Gojira
Tool
Alice In Chains
Katatonia
Led Zeppelin
Pink Floyd
The Police
R.E.M
Stone Sour
Megadeth
Hurt
Pearl Jam
Lamb Of God
Travka
Luna Amara
Blind Guardian

| MaliciousDeath a răspuns:

Tool,Nirvana,The Adicts,Black Sabbath,Stoned Jesus,Misfits, The Smashing Pumpkins, The Black Keys, Iggy Pop, REM...

| Vans a răspuns:

Mi-e lene.Am ceva muzică în playlist, dacă eşti curios uită-te.

| Frewwd explică (pentru Vans):

Mi-e lene. laughing
Scrie-mi tu melodiile din playlist.

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Eu ascult in mare parte Metallica si Hollywood Undead(care uneori combina rock-ul cu rap-ul)! Sunt curioasa tu in afara de rock ce mai asculti? happy

| Frewwd explică (pentru SexyGirlSweet1998):

Rock-ul e baza
Dupa hip-hop, instrumentala, clasica, simfonie, electronica si opera (mai rar).
Apropo de ce esti asa curioasa? Nu stii ca curiosii mor repede?

| Neberius13 a răspuns:

Venom, Tarot, Blind Guardian, Wintersun, Ensiferum, Skiltron, Marduk, Dimmu Borgir, Horslips, Black Label Society, Cradle Of Filth, Finntroll, Therion, Haggard, Insomnium, Testament, Carpathian Forest, Waylander, Equilibrium, Týr, Lantlôs, Heathen Foray, Tersivel, Xanthochroid si multe altele

| MetalHead04 a răspuns:

Rammstein (preferata mea) dupa mai e Metallica,Slipknot,Truda,Amon Amarth,Behemoth,AC\DC,Led Zeppelin,Manowar,Megadeth,Motorhead,Pantera, Slayer, System of a down, Trooper, Lamb of God thinking cam atat mi-a venit in minte.

| Frewwd explică (pentru MetalHead04):

Exact asta ascult si eu.

| LotteCharlotte a răspuns:

Depeche mode, pink floyd, led zeppelin, metallica; cate 2-3 de la cinema nirvana, billy talent, rem, cinema bizzare
si cam tot ce inseamna coldplay, the pretty reckless, 30stm, radiohead, muse, tokio hotel, guns n roses

| Petalss a răspuns:

Rammstein
AC/DC
Alice in Chains
Deuce
Creed
Vita-de-Vie
Muse
Bon Jovi
Three days Grace
The white stripes
Iron Maiden
Metallica
The fray
System of a down
Billy Talent
Blur
Nirvana
Kaiser Chiefs
Def Leppard
Placebo
Depeche Mode
RHCP
Green Day
R.E.M
Limp Bizkit
The Word Alive
Coma
Omul cu sobolani
Lostprophets
Guns'n'roses
The Rolling Stones
Dead by april
JET
Aerosmith
30 seconds to mars
The Offspring
In Flames
Etc. Asta ascult eu.