| mODIN a întrebat:

Ce trupe de Death Metal va plac?

14 răspunsuri:
| UnleashedPsycho a răspuns:

Le zic fără să le iau pe subgenuri.
Deicide, Death, Cannibal Corpse, Wintersun, Ensiferum, Autopsy, Hypocrisy, Mors Principium Est, Necrophagist, Amon Amarth, Opeth, Nile, Decapitated, Suffocation, Kataklysm, Septic Flesh etc.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Death metal - Death,Cannibal Corpse.
Dar prefer Melodic Death Metal (Viking metal,Power Metal,Folk Metal,Epic Metal ) : Kalmah,Amon Amarth,Insomnium,Soilwork,Ensiferum,Wintersun,Dark Tranquillity,Equillibrium,Euphoreon,Eternal tears of sorrow,Turisas,Norther,Suidakra, Cadacross, Children of Bodom, In flames, etc.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Children of Bodom
Cryptopsy
Arch Enemy
Sepultura
Norther
Ensiferum
Morbid Angel
Bolt Thrower
Demolition Hammer
Cannibal Corpse
Atheist
Obituary
Entombed
Carcass
Suffocation

| MaliciousDeath a răspuns:

Preferata mea a fost si va ramane Death.
Pe locul 2 am Obituary si Cancer.
Pe 3: Dethklok(ha),Deicide,Nihilist, Morbid Angel, Possessed, Autopsy.
Imi plac alea old school, ce sa zic.

| Vans a răspuns:

Death.
Death melodic:Kalmah,Amon Amarth, COB, Ensiferum, Wintersun, Norther

| dracu14 a răspuns:

Sepultura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Melodic Death Metal:
Amon Amarth
Kalmah
Children of Bodom
Wintersun
Ensiferum
Insomnium
Arch Enemy
Dark Tranquillity
Eluveitie
Eternal Tears of Sorrow
Omnium Gatherum
Amorphis.

| FearOfTheDark a răspuns:

Amorphis,Children of Bodom,Kalmah,Death,Sepultura,Cannibal Corpse, Norther, Arch Enemy, Amon Amarth, Nile, Rotting Christ, Suffocation.
Lista poate continua.

| SootheMySoul a răspuns:

Sepultura

| Werepyre_Fallen_1994 a răspuns:

Death: Cannibal Corpse, Death, Deicide
Melodic Death: Children Of Bodom, Black Dahlia Murder (daca se poate considera)
Ascult mai mult Deathcore (Chelsea Grin, Suffokate, Suicide Silence, Whitechapel, Carnifex).

| Yoku a răspuns:

Cannibal Corpse
Deicide
Obituary
Death
Necrophagist(Tehnical Death Metal)
Viraemia(Tehnical Death Metal)
Bloodbath
Opeth(Progressive Death Metal)
Brujeria
Children of Bodom
Arch Enemy
Amon Amarth
Cryptopsy

| mODIN explică (pentru Yoku):

Iti place Viraemia? Fara suparare da nici nu pricepi ce zic aia acolo

| Yoku a răspuns (pentru mODIN):

Eu unul nu ascult o melodie neaparat pentu versuri, mesaj etc. mai ascult si pentru instrumental, adica ce minuni fac basistul si tobosarul rar mai auzi, oricum, da ascult de multe ori melodii foarte brutale si oricum Viraemia este printre cele mai bune trupe de tehnical death metal, am ascultat si alte trupe si sincer mi se facea greata, parerea mea.

Nu m-am suparat stai linistit \m/ laughing

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru Yoku):

Ascultă Cryptosy.