| anonim_4396 a întrebat:

Ce trupe de metal stiti? Vreau ceva hard, black metal/death metal. Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Neberius13 a răspuns:

Bine înțeles că nu mă supăr e chiar plăcerea mea să ajut oamenii ce vor să asculte metal. Mai ales când văd ce răspunsuri de rahat li se oferă din partea altora. Astea fiind spuse aici ne referim strict la death metal și sub-genurile aferente: Dominia, Edge of Sanity, Aborted, Beheaded, Cattle Decapitation, Gates of Ishtar, At the Gates, Goatwhore (ăștia au un stil ce poate aduce a black metal, e o fuziune a ambelor genuri însă am simțit că merită menționați) Krisiun, Immolation

| anonim_4396 explică (pentru Neberius13):

Multumesc

| anonim_4396 explică (pentru Neberius13):

Mai stii trupe de metal mai vechi? Din anii 80-90?

| Neberius13 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aici ne referim tot la black si death metal, sau metal in general?

| anonim_4396 explică (pentru Neberius13):

Death Metal

| Neberius13 a răspuns (pentru anonim_4396):

Black metal oricum nu exista in anii 80. O sa includ si grindcore, pentru ca e al dracu' de similar cu death metal-ul, poate ceva mai primitiv. Deci, sa lasam bullshit-urile si sa trecem la muzica: Napalm Death, Brutal Truth, Terrorizer, Carcass, Morbid Angel, Obituary, Malevolent Creation, Benediction, Sinister, Incantation, Death (evident, insa trebuia mentionat), Sarcofago (de asemenea tin sa mentionez, la fel ca Goatwhore pe care i-am mentionat deja, stilul lor combina black si death metal-ul), Atheist, Pestilence, Asphyx, Unleashed, Hypocrisy, Dismember, Vomitory. Toate sunt trupe pe care le ascult ori le-am ascultat personal si care consider ca merita ascultate.

| anonim_4396 explică (pentru Neberius13):

Multumesc mult, foarte faine trupele. Daca nu sunt prea insistent ai facebook?

11 răspunsuri:
| Sociopat a răspuns:

Gojira
Sepultura
Pantera
Judas Priest
Opeth
Altar of Plagues

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parkway Drive
Amon Amarth
Lamb of God
Autopsy
Gorgoroth
love strucklove struck

| aCek1ng a răspuns:

Lordi
Guns N' Roses
Nirvana
Linkin Park
Tokyo Hotel
Skillet
Bloodspot
Pictured
Deficiency
Disturbed
Immortal
Venom

| Neberius13 a răspuns (pentru aCek1ng):

God forbid omu' iti cere black si death metal si tu ii dai Linkin Park, Tokyo Hotel si Skillet? Cred ca ma sinucid. Nenea, fi atent aici asculta-le pe astea:
Deicide, Suffocation, Kataklysm, Cryptopsy, Nile, Necrophagist, Burzum (ignora albumele care nu-s metal), Caladan Brood, Xanthochroid, Profanity, Pokerface, Dissector, Lychgate, Whourkr. Daca vrei mai mult, cere si ti se va da, nenea Mohamed.

| anonim_4396 explică (pentru Neberius13):

Foarte faine trupele tale! As mai vrea cateva death metal. daca nu te superi happy Mersi multwinking