| BomboDinCongo a întrebat:

Ce urâți mai mult,manelele sau muzica comercială autohtonă,care e la modă acum?
Serios,INNA sau Salam? Eu nu aleg nimic. până la urmă și Inna tot o țigancă e,doar că ea cântă în engleză.
Sincer,mie mi se pare că nu e nicio diferență între manele și mizeriile astea din ziua de azi gen Alex Mica,Akcent,Inna,Alexandra Stan,Sunrise Inc.
Eu unul urăsc atât manelele,cât și housurile autohtone(care de fapt sunt niște porcării infecte,nu House adevărat).
Atât manelele,cât și hiturile astea de succes sunt furate.Dar Mamaia-i prea bătrănă, prea proastă să se prindă.
Așa a fost mereu.
Câți dintre voi știu că Simplu cu Cream e o ciordeală nesimțită după Outkast -so fresh so clean?
Așa e și azi.
Alexandra Stan - Lollipop (Param Pam Pam) și Fergie-Fergie - Fergalicious

Răspuns Câştigător
| SweetSacrifice a răspuns:

Pai,muzica aceasta :manelele si house o intelege toata lumea.
Versurile melodiilor sunt intelese de toti taranii."Sun is up, move your body " sau "Vai viata mea". Gandeste-te ca din aceasta cauza toti prostii asculta muzica in care pot sa dea din c*r. Deaceea majoritatea persoanelor prefera acest gen.
Insa exista si lume care stie ce e muzica adevarata si in ziua de astazi.Nu zic ca melodia nu conteaza, decat versurile! Ambele conteaza la fel de mult, dar ti-am explicat de ce in ziua de azi multi prefera manelele si muzica house.
happy

13 răspunsuri:
| Element25 a răspuns:

"Dar Mamaia-i prea bătrănă, prea proastă să se prindă."
"Câți dintre voi știu că Simplu cu Cream e o ciordeală nesimțită după Outkast -so fresh so clean?"
2 versuri.Destul cat sa-mi dau seama ca asculti Parazitii.
In rest de ce spuneai tu mai sus...asta e Romania si nu numai.Peste tot se asculta ce e la moda, ce e nou. Daca are 2 versuri rostite de 50 de ori e genial, poate sa inteleaga tot taranul.

| strengaritzza a răspuns:

Din cate vad tu te asculti numai pe tine. Toata lumea care asculta muzica este intr-un anumit fel. Dar tu, draga, ce esti? laughing

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Hmm,as zice ca manelele.Dar chiar inainte sa apara la radio si la Tv cantecul :"Tu si eu " al Innei ei bine o colega de-a mea tot fredona prin clasa acest cantec si colega era proasta rau, cam taranca, cu tata marinar si surori cucoane, se credea diva, avea si coafor, de fapt parintii ei aveau si se dadea mare diva si asta ma enerva. Apoi l-am ascultat la radio si am aflat despre ce cantec era vorba si mi-am spus "Inna canta in romana? Ce noutate!" Si ea care pare o adolescenta de 15 ani prinde la fete de 15 ani prostute si ca pitzi.
Dar cu Akcent ce ai? Muzica lor e in regula, au scos si ei un cantec in Romana ...au succes in strainatate, ce vrei? Alex Mica mi se pare ca ar fi gay, sincera sa fiu, chiar si numele asta imi sugereaza.De Sunrise Inc nu prea am auzit
Alexandra Stan o sa dispara la fel de repede cum a aparut fiindca genul asta de imagine "papusica " nu tine la infinit, credeti-ma

| Wøodenpints a răspuns:

Urăsc ambele genuri la fel de mult. Le urăsc din ficaţi.

| 35zone a răspuns:

Manelele si muzica comerciala sunt 2 rahaturi, niste pseudovalori.Nu gasesc vreo diferenta intre ele.
Prefer muzica buna, muzica care iti transmite ceva.

http://www.youtube.com/watch?v=DQlgcjosN9w&NR=1&feature=endscreen
Enjoy!

| foryouradiotk a răspuns:

Dancewinking

Daca nu'ti place un gen taci in creierii tai.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Toate sug pu**

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Câți dintre voi știu că Simplu cu Cream e o ciordeală nesimțită după Outkast -so fresh so clean?" - Paraziții știu. De la ei știi și tu, nici măcar nu te-ai chinuit să modifici formularea lui Ombladon. Ascultă, tati, ce-ți poftește inima și lasă pe fiecare-n durerea lui. Urăști, urăști, urăști... Serios, nu te saturi?

| rebecaTa a răspuns:

Buna nu trebuie sa ascultam toti acelasi gen de muzica, ca si tine...happy

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Dacă toți am asculta ce asculți nu crezi că ar devenii totu plictisitor?!
Așa muzică reușește să pună pe anumite criterii oamenii.

| Pricajan_Radu_1994 a răspuns:

Sincer eu urasc cam toata muzica ascult decat rap underground adica clasic hip hop hardcore, muzica de pe tv si de la radio e o mizerie numai pitipoance pe music chanel si mtv cum isi arata dansurile lor de p***e proaste in loc sa deifuzeze alte genuri care se vad cam rar cum ar fi rapul rockul hip hop-ul etc genuri de muzica care nu sunt comerciale de fapt asta e muzica adevarata ex un artist e adevarat daca canta ce a cantat si acum 20.nu ca si alexandra stan face hit o luna de zile o vezi mereu pe tv si dupa aceea nu mai are succes asta e parerea mea

| raduthebest a răspuns:

Ce-ti mai place Parazitii.Aia cu mamaia este din,, shoot yourself'' iar cea cu ciordeala este din,, Da-te-n gatu matii''.

| DarkBlood32 a răspuns:

Bălegarele alea le poţi numi muzică?