| DeadMemories a întrebat:

Cine e acum tobosarul trupei Avenged Sevenfold, oare Mike Portnoy?

Răspuns Câştigător
| tpb a răspuns:

Hey salut!
Nu mai este Mike Portnoy, acum actual este Arin Ilejay, in rolul de tobosar...

5 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Arin Ilejay, dar Portnoy a declarat că n-ar avea nimic împotrivă să fie toboșarul lor în continuare laughing

| Dumnezău a răspuns (pentru TeoPT):

Cu tot respectul pentru A7X,dar Portnoy e prea bun pentru ei.Pentru mine,e al treilea cel mai bun din istorie, fix sub Bonham si Keith Moon (The Who), care sunt legendari. Portnoy e pe-acolo. Poate doar Dave Lombardo sa il depaseasca, dar strict din cauza vitezei sale de pe alta planeta si din cauza ca a perfectat pedala de double-bass. Iarasi, Portnoy e tot pe-acolo, prin Parthenonul bateristilor.Cu Dream Theater cum stai, asculti?

| TeoPT a răspuns (pentru Dumnezău):

The Dark Eternal Night și The Spirit Carries On. Sincer, nu am prea ascultat. Ai recomandări?

| Dumnezău a răspuns (pentru TeoPT):

The Spirit Carries On e melodia favorita a fanilor lor cu viziuni crestine,din cauza versurilor. Just sayin'.Cea mai plina de sens melodie a lor mi se pare Sacrificed Sons (de pe Octavarium) sau Behind The Surface,desi usor prea sentimentala.Cea mai buna melodie mi se pare Learning To Live.Iar albumul cel mai bun,e de departe Six Degrees of Inner Turbulence, la a carui auditie cred ca si Beethoven folosea o expresie de genul "I'm cumming", la cat de bine executat e din orice pdv.Iar daca iti plac materialele lor mai hard, alege Train of Thought, mai ales Honor Thy Father (cam #2 in topul meu), Vacant si Endless Sacrifice. Daca te coafeaza, poti sa asculti si albumurile solo ale lui Petrucci.Este si o melodie DT cu Portnoy ca solist,Best of Times,ca bonus track,parca,de pe Wither, un EP scors imediat dupa Black Clouds And Silver Linings (care e plin de simbolism, dupa cum poti observa si pe cover-ul albumului), in care descrie relatia cu tatane-sau, Howard.Per total,trupa e,zic eu,in cele mai bune zece din istorie,dpdv obiectiv,desi, dpdv subiectiv, ii trimit in careul meu de asi.

E plina de experiente trupa asta, rar gasesti ceva mai complet, dpdv tematic si instrumental.

| DeadMemories explică (pentru Dumnezău):

Ai facut vreodata un top cu cei mai buni chitaristi din lume? Sunt foarte curioasa, vad ca stii multe despre rock.