| Kya a întrebat:

Cine imi poate da mai multe informatii despre cantareata cu numele Y-ASS, care canta alaturi de Alex C. o melodie, The Sweetest Ass In The World, uitati aici videoclipul http://www.youtube.com/watch?v=twFNTZ6Y_OI&ob=av2n.

Multumesc anticipat. Dau funda la cel/cea care imi da cele mai multe informatii, iar la restul vot "Folositor".

1 răspuns:
| marialarysa a răspuns:

Yasmin K. (născuta Yasmin Knoch 27 septembrie 1986 Soufrière) este o cântăreață pop german, care efectuează, de asemenea, folosind numele de Y-fund. Ea este cea mai cunoscuta pentru că a apărut în 2001, la al doilea sezon din Popstars. [1]

Knoch este fiica lui Oliver Bendt, fondator al Goombay Dance Band. Mama ei este din insula din Caraibe St Lucia. Knoch crescut în Hamburg. După terminarea Abitur ei, ea a luat lectii de canto, pian, și chitara. Ea a inceput sa cante in spectacole cu trupa tatălui ei. În anul 2000, ea a jucat un rol major în prieteni muzical.

În toamna anului 2001 a auditie pentru spectacolul de televiziune Popstars. Knoch nu-l face în finală și a fost eliminată din spectacol. Alex Christensen, un judecător de la Popstars a inceput colaborarea cu ei la numeroase proiecte. În vara anului 2002, au lansat single-ul "Rhythm of the Night", un cover de o lovitură de trupa Corona italian.

În 2003, Yasmin K. și Alex C. lansat piesa "Angel of Darkness, ca un unic de promovare pentru Eidos Interactive pentru a jocului video Tomb Raider: The Angel of Darkness.

După o pauză de patru ani, a reapărut cu piesa "Du-ai den schönsten Arsch der Welt" ("Ai cea mai mare fund din lume"), și un cover al hit din 1996 "Run Away" de către Soundlovers.