| anonimeea a întrebat:

Cine imi traduce versurile melodiei "High" a lui James Blunt, in romana? plz.

Răspuns Câştigător
| Anca23earl a răspuns:

Frumoasa zare, aprinzi tarmul pentru mine.
Nu e nimic altceva in lume,
Mai degraba m-as trezi si as vedea
Frumoasa zare, eu doar urmaresc timpul din nou.
M-am gandit ca as muri ca un om singuratic, in noaptea fara sfarsit
Dar acum sunt drogat, alergand salbatic printre toate stelele de sus
Cateodata mi-e greu sa cred ca ma mai tii minte
Frumoasa zare, topit cu stelele iar.
Mai tii minte ziua cand calatoria mea a inceput?
O sa tii minte sfarsitul?(timpului)
Frumoaza zare, tu te joci iar cu mintea mea.
Am crezut ca am fost nascut pentru o noapte fara sfarsit, pana cand tu stralucesti.
Hiiighh... alergand salbatic printre toate stelele de sus
Cateodata mi-e greu sa cred ca ma mai tii minte

O sa fii umarul ( pe care plang ) cand o sa am par alb in cap si o sa fiu mai batran?
Promite-mi ca ziua de maine incepe cu tine,
Drogandu-ma, alergand salbatic printre toate stelele de sus
Cateodata mi-e greu sa cred ca ma mai tii minte...
Versurile in engleza le-am luat de aici:http://versuri.ro-versuri.ro/High-versuri-James-Blunt.html. Sper ca ti-am fost de folos :)