| ovidasmihai a întrebat:

Cine sunt Radio Killer? Cati membri are?

Răspuns Câştigător
| Biia14 a răspuns:

Dupa debutul trupei Radio Killer cu piesa Voila m-am pus intrebarea cine sunt baietii din spatele microfoanelor? Unde am mai auzit aceste voci? Dupa o scurta cautare am aflat misterul...

Formatia e alcatiuta de 3 personaje importante al muzicii romanesti, Smiley, Serban Cazan si Flaviu Cicireean. Vocea si versurile apartin lui Smiley chiar si pe refren unde este un pic modificata.Cristian Cicirean este membrul trupei Activ si lucreaza la radio 21 la Departamentul de Productie iar Serban Cazan este compozitorul piesei "Puppet" interpretata de Simplu si a mai colaborat cu Andra, RedBlonde si JukeBox.

5 răspunsuri:
| Biia14 a răspuns:

Funda?:*

| Biia14 a răspuns:

Mersi !

| vreaumuzica a răspuns:

Radio Killer este o trupa muzicala romaneasca, care a inceput ca un proiect si este alcatuita din 2 membri: Smiley (Andrei Tiberiu Maria) din trupa Simplu, Paul Damixie ( Paul Golub ). Pana in prezent, Radio Killer a lansat single-uri cu mare succes la public: Voila si Be free (ambele beneficiind de videoclipuri).

| vreaumuzica a răspuns:

Funditaaaa?tongue

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Radio Killer este o trupă muzicală românească, formată din doi membri: Paul Damixie şi Lee Heart.
Citeşte mai multe aici:
http://ro-ro.facebook.com/radiokilleron?sk=info
http://www.radiokiller.ro/