| cioca99 a întrebat:

Cui i place Nightwish? Spuneti-mi care voce se potriveste mai bine formatiei:a Tarjei sau a Anettei?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Tarja, indiscutabil.
Ma gandeam la o chestie: desi nu intelegeam o iota cand canta in limba finlandeza, vocea ei reusea sa-mi transmita mesajul pe care trebuia sa-l primesc. O voce calda si, in acelasi timp, puternica.
Vocea Anettei cam zgarie auzul.

7 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

TARJA. De când a plecat, Nightwish a ajuns un rahat ordinar.

| AndreiAlexandru36 a răspuns:

Tarja 100%!

| lowfive a răspuns:

Vocea Tarjei e mult mai frumoasa si mai speciala si cum mai vrei sa-i zici, dar nu mi se pare corect ca Anette este atacata din toate partile doar pentru ca "nu e la fel de buna". Daca Anette ar fi fost prima solista a formatiei, lucrurile nu ar fi stat la fel pentru ca nu ar fi existat element de comparatie. Cred ca vocea Tarjei e minunata si se potrivea mai mult formatiei, dar ea a iesit din trupa si asta e, oamenii trebuie sa accepte asta. Mie imi plac mult si melodiile de pe Dark Passion Play.

| smilerz19 a răspuns:

Adoram Nightwish. Dar parca nu-mi mai vine sa ascult melodiile fara vocea unica a Tarjei.
Anetta canta foarte bine, dar nimeni nu o poate inlocui pe Tarja.
Imi pare foarte rau ca a plecat.
Succes!

| MoonShadowxB a răspuns:

Tarja.
Nightwish era o trupa de rock-simfonic. De cand cu plecarea Tarjei din trupa, s-a dus toata sclipirea din melodii, s-a dus totul.
O voce patrunzatoare ca a Tarjei nu se gaseste asa usor. Vocea lui Anette e destul de comuna ca sa zic asa.

| RoooneyThePuf a răspuns:

Mie imi place ...si cred ca vocea Anetteibig grin.
Tie?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tarja.Cum a zis si Spineshivers s-au prostit dupa ce a plecat.
Anette a schimbat mult stilul formatiei si asta nu neaparat in bine.