| Eron a întrebat:

Cui ii place muzica instrumentala? Ce melodii instrumentale si compozitori imi recomandati?

5 răspunsuri:
| Ervin a răspuns:

Beethoven cred...mai e şi Enescu, mai e şi Dragostea din Tei laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ador compozitorul Yann Tiersen! Ascultă "Comptine d'un autre été: L'après-midi", "Le Valse d'Amélie".
De asemenea, îmi place Ryuichi Sakamoto ("Merry Christmas Mr. Lawrence"), e o muzică liniştitoare. Ar mai fi Clint Mansell (mai sobru; a realizat melodiile pentru filmul "Requiem for a dream"), Claude Debussy (sec. XIX - Arabesque, Claire de Lune)...
Ţie ce melodii îţi plac, sau compozitori?

| Eron explică:

Nightnday
Mie imi plac doar unele melodii ale unor compozitori, nefiind toate reusite.Totusi Hans Zimmer are niste melodii super. Cea mai tare melodie a lui Hans Zimmer mi se pare cea din Lion King(http://adevar-minciuna.ucoz.com/......29-1-0-116 )Deasemenea o melodie super faina este "A time for us", compozitor Nino Rota, insa este cantata de Andre Rieu.
Aici sunt melodiile mele preferate:http://adevar-minciuna.ucoz.com/publ/o_alinare_a_urechilor/28
Mie imi plac melodiile triste(asa cum e Lion King a lui Hans Zimmer), nu doar linistitor, desi si acestea sunt faine.
Si Yanni are cateva melodii faine:Felitsa, Mother night, Farewell(le vei gasi pe linkul cu melodiile mele preferate).
Mai e si Secret garden-Nocturne, care are si cateva versuri(intrucat a paricipat la Eurovizion cu ea). Am cautat fara versuri insa nu am gasit-o. Dar merge si cu versuri.
Mersi pentru recomandari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Şi mie îmi place Hans Zimmer! Şi mulţi alţii, dar de ceilalţi pe care i-ai menţionat chiar nu auzisem! Mulţumesc şi eu pentru recomandări, le-am ascultat pe toate happy

| Eron explică:

Nightnday
Si cum ti s-au parut?