| Priiincesss95 a întrebat:

Cum as putea fi mai "dura"?
Ca sa nu ma "calce" nimeni in picioare?
(limbaj, stil vestimentar, cum sa-mi aranjez parul)

Multumesc.

3 răspunsuri:
| liii a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa te schimbi, trebuie sa fii tu.Iar daca cineva te calca in picioare inchide-i gura sau evital pur si simplu. Daca nu-l bagi in seama o sa se plictiseasca sa te enerveze.

| PatyKan a răspuns:

Totul vine din interiorul tau. Degeaba iti schimbi tunsoarea, felul in care te imbraci... A fi "dura" nu tine doar de exterior, de aparente.
Si de ce vrei sa te schimbi? Poti sa te aperi si sa nu te lasi calcata in picioare si fara sa fii o dura.
De multe ori, indiferenta doare cel mai mult. happy

| IMC90 a răspuns:

Duritatea nu tine de fizic, ci de raspunsurile pe care le dai atunci cand esti bagata in seama / intrebata ceva. trebuie sa fii dura cu cei care merita, altfel lumea o sa creada ca esti sictirita de viata laughing