| ThomasTom a întrebat:

Cum bagi o melodie in Audacity? Sunt fata si nu ma pricep laughing))

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Cea mai simpla metoda e "drag and drop". Deschizi Audacity, il minimizezi in bara de Start, cauti locatia melodiei dorite, click stanga mentinut pe piesa si tragi mouse-ul spre bara de Start peste softul Audacity, care e deja deschis.
Varianta clasica: In Audacity, sus ai File, apoi Alegi Open si cauti in fereastra deschisa locatia piesei dorite. Dai dublu click pe fisier si se incarca in programul de editare audio.